X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczyt UE na odległość. Brak zgody przywódców m.in. na działania pomocowe

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 16:02
Na razie bez zgody w Unii na utworzenie europejskiego centrum zarządzania kryzysowego i wypuszczenia w strefie euro tak zwanych koronaobligacji. Miałoby to wesprzeć gospodarki dotknięte przez koronawirusa.
Audio
  • Spory między przywódcami państw UE ws. rozwiązań dotyczących pandemi koronawirusa. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Brukselska korespondentka Polskiego Radia, Beata Płomecka, widziała zmieniony projekt wniosków na wideokonferencję europejskich przywódców. Unijny szczyt na odległość rozpoczyna się o 16.00.

parlament europejski free shut 1200.jpg
PE wdraża pilny plan walki z koronawirusem. Decyzja zapadła w zdalnym głosowaniu

Wsparcie państw najbardziej dotkniętych

Najwięcej sporów i emocji wywołuje postulat wykorzystania funduszu ratunkowego strefy euro do wsparcia gospodarek tych państw, które najbardziej ucierpiały wskutek kryzysu. Zabiegają o to przede wszystkim Włochy, ale przeciwne są Holandia i Niemcy.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Powinna pokazać jedność i solidarność". Premier Włoch o postawie UE w walce z koronawirusem

W projekcie wniosków napisano, że europejscy przywódcy poproszą ministrów finansów strefy euro, by w ciągu tygodnia przygotowali jakieś propozycje, choć o uwspólnotowieniu długu nie ma ani słowa. Jest też zapis, że liderzy przyjmują do wiadomości ustalenia Eurolandu z poniedziałku, ale ich nie odrzucają. A wtedy, jak relacjonowano, było szerokie poparcie dla pomysłu wykorzystania funduszu ratunkowego strefy euro do wsparcia gospodarek i walki z koronawirusem.

Problem z utworzeniem europejskiego centrum zarządzania kryzysowego

Ponadto w dokumencie złagodzone zostały zapisy dotyczące utworzenia europejskiego centrum zarządzania kryzysowego. To była propozycja szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela, który uważa, że należy przenieść część kompetencji z poziomu krajowego na unijny.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Przywódcy UE zaproponują stworzenie europejskiego centrum zarządzania kryzysowego

Brukselska korespondentka Polskiego Radia już wcześniej informowała, że kilka krajów patrzy niechętnie na jakiekolwiek ograniczenia kompetencji krajowych i pyta o zakres działania. W najnowszym projekcie wniosków mowa jest jedynie o konieczności stworzenia bardziej ambitnego, zakrojonego na szeroką skalę systemu zarządzania w ramach Unii Europejskiej.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dalekowzroczny i przewidujący". Hiszpańskie media chwalą działania polskiego rządu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 11:35
W artykule pt. "Różnice w rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce i w Hiszpanii: skutki zaniechań politycznych", hiszpański portal outono.net porównał wpływ decyzji podejmowanych przez rządy Polski i Hiszpanii na rozwój epidemii koronawirusa w obu krajach. Zdaniem portalu nie ma wątpliwości, że decyzje polskich władz były bardzo dobre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie jesteście niezwyciężeni, ten wirus może was zabić". WHO ostrzega młodych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 16:20
- Ludzie młodzi nie powinni lekceważyć zakażenia koronawirusem, oni również mogą chorować. Poza tym przenoszą infekcję na inne osoby, w tym na seniorów, co może być kwestią życia lub śmierci - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
rozwiń zwiń