X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PE wdraża pilny plan walki z koronawirusem. Decyzja zapadła w zdalnym głosowaniu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 14:20
Jest jednomyślna zgoda europosłów na pilny tryb zatwierdzenia planu działań w walce z koronawirusem. 687 deputowanych zagłosowało za taką procedurą.
Siedziba Parlamentu Europejskiego
Siedziba Parlamentu EuropejskiegoFoto: shutterstock.com/Pierre-Olivie

To było pierwsze w historii głosowanie zdalne. Większość musiała bowiem zostać w swoich krajach z powodu zamkniętych granic i ograniczeń w podróżowaniu. Europosłowie przesyłali zeskanowane karty do głosowania pocztą mailową.

Wieczorem mają wyrazić zgodę na plan działań. Chodzi między innymi o utworzenie funduszu w wysokości 37 miliardów euro. Zgodnie z nim, Polska może wykorzystać prawie 7 miliardów 400 milionów euro na walkę z koronawirusem. To pieniądze już przyznane Polsce, ale może ona zmienić cel ich przeznaczenia.

Czytaj więcej
Polskie Radio Beata Kempa 1200.jpg
"Ważne jest, aby przekazywać środki dla państw narodowych". Beata Kempa o roli UE w walce z pandemią

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Nadzwyczajna sesja PE na temat koronawirusa. Głosowania mailowo

Przy czym nowością jest miliard 125 milionów euro - to niewykorzystane pieniądze, które Polska musiałaby zwrócić do unijnego budżetu, ale Komisja Europejska zaproponowała, by państwa nie zwracały niewykorzystanych funduszy, a przeznaczyły je na walkę z epidemią.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ważne jest, aby przekazywać środki dla państw narodowych". Beata Kempa o roli UE w walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 08:36
- Tylko i wyłącznie sprawne państwa narodowe, rządy oraz organizacje lokalne mogą zdać egzamin w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Beata Kempa, eurodeputowana PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadzwyczajna sesja PE na temat koronawirusa. Głosowania mailowo

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 04:45
W czwartek odbędzie się nadzwyczajna sesja Parlamentu Europejskiego (początek 10.00) i głosowanie (wieczorem, ok. 22.00) w sprawie planu działań w walce z koronawirusem - poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Deputowani, którzy są w Brukseli, będą mogli przyjść na obrady, ale większość będzie je śledzić z domów w swoich krajach. Głosowanie zostanie przeprowadzone mailowo.
rozwiń zwiń