X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus na dworze królewskim w Malezji. Król i królowa w kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 13:09
Król i królowa Malezji poddali się kwarantannie, gdy koronawirusa wykryto u osób z otoczenia monarchy. Malezja to jeden z najciężej dotkniętych epidemią krajów regionu. Liczba zakażeń rośnie też na Filipinach i w Indonezji.
Król i królowa Malezji
Król i królowa MalezjiFoto: shutterstock.com

Jak podaje japońska agencja Kyodo, król Malezji Abdullah i królowa Aziza poddali się w środę dobrowolnej 14-dniowej kwarantannie, mimo że testy nie wykryły w ich organizmach koronawirusa. Infekcję potwierdzono jednak u siedmiu członków dworu.

Rekordowy przyrost zakażeń

PAP Tajlandia koronawirus 1200.jpg
Stan wyjątkowy w Tajlandii. Władze ogłosiły kolejne kroki w walce z SARS-CoV-2

W ciągu ostatniej doby w kraju wykryto 235 nowych zakażeń SARS-CoV-2, co było największym dotąd dobowym wzrostem zachorowań. Łącznie stwierdzono 2031 przypadków, a 23 osoby zmarły. Znaczną część chorych w Malezji stanowią uczestnicy czterodniowego zgromadzenia religijnego w meczecie pod Kuala Lumpur. Wśród tysięcy uczestników byli m.in. muzułmańscy uchodźcy Rohingja z Birmy, uznawani przez władze za nielegalnych imigrantów.

Zachorowania i ofiary śmiertelne w innych azjatyckich państwach

Znaczny dobowy wzrost infekcji - o 103 - zanotowano też w Indonezji. Z powodu choroby w ciągu ostatniej doby zmarło tam 20 kolejnych osób. Oznacza to, że na 893 stwierdzone przypadki zakażenia aż 78 zakończyło się śmiercią.

Siedem kolejnych ofiar śmiertelnych wirusa zarejestrowano na Filipinach, gdzie w ciągu ostatniego tygodnia wprowadzono ostre restrykcje mające zahamować rozwój epidemii. Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła w tym kraju o 71 i wynosi 707. Całkowita liczba zmarłych to 45.

PAP Birma Myanmar koronawirus 1200.jpg
Pandemia koronawirusa. Kolejne państwo z przypadkami zakażenia SARS-CoV-2

Modelowy przykład Wietnamu

Lepsza sytuacja panuje w Wietnamie, uznawanym przez ekspertów za jeden z modelowych przykładów podejścia do epidemii. Mimo że pierwsze infekcje odnotowano tam już w styczniu, w całym kraju zanotowano dotąd 148 przypadków. Zdecydowaną większość stanowią osoby przybyłe z zagranicy.

Mimo to władze Wietnamu zdecydowały w czwartek o zaostrzeniu środków walki z koronawirusem. W całym kraju zakazano zgromadzeń liczących ponad 20 osób. Władze centralne zwróciły się też do władz największych miast o zamknięcie lokali usługowych poza niezbędnymi sklepami i aptekami.

Źródło: Johns Hopkins University

db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartłomiej Radziejewski: Europa sprawia wrażenie zacofanej w porównaniu do działań Azji

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 16:50
- Dane, które dotąd mamy, sugerują, że Azja znosi ten proces znacznie lepiej niż Europa i świat zachodni w ogóle - powiedział o pandemii koronawirusa w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Radziejewski, redaktor naczelny "Nowej Konfederacji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny: kolejny dzień bez lokalnych zarażeń koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 05:45
W Chinach znów nie zarejestrowano nowych lokalnych przypadków zakażenia koronawirusem, zanotowano też spadek liczby przypadków importowanych - podała we wtorek w Pekinie chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach trzy osoby zmarły.
rozwiń zwiń