X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pomoc rolnikom dotkniętym skutkami pandemii. Zgoda KE na apel polskiego ministra

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 20:23
Będzie szybka zgoda Komisji Europejskiej na wsparcie rolników dotkniętych przez kryzys związany z koronawirusem. Komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej, że Komisja zgodzi się na większą elastyczność w wydatkach z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Audio
  • Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski o szybkiej zgodzie KE na wsparcie rolników w związku z koronawirusem (IAR)
Komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski
Komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski Foto: Shutterstock

O zgodę na przesunięcie niewykorzystanych dotąd funduszy apelował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Polski komisarz zadeklarował szybką procedurę zatwierdzania wniosków w tej sprawie, jeśli unijne kraje z takimi wystąpią.

granica 1200.jpg
MSZ: Polska nie blokuje tranzytu produktów zaopatrzenia medycznego

Ogromne wyzwanie

- Państwa członkowskie mogą zweryfikować swoje priorytety. Ten obecny kryzys to ogromne wyzwanie i powód, żeby przewartościować pewne priorytety, bo może pewne plany inwestycyjne, na przykład modernizacji gospodarstw mogą poczekać, a najpierw trzeba pomóc tym, którzy są poszkodowani przez kryzys. Ja zadeklarowałem pełne otwarcie na propozycje zmian - powiedział Polskiemu Radiu komisarz Janusz Wojciechowski.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Koronawirus a spór o tzw. pakiet mobilności. Polscy przewoźnicy piszą do Komisji Europejskiej

Dodał, że w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich jest jeszcze spora kwota do wykorzystania. Z liczącego 100 miliardów euro programu, do zakontraktowania pozostało 17 miliardów euro, z czego Polska mogłaby wydać około trzech miliardów euro. To nie będą nowe pieniądze z Brukseli, ale też już przyznane w ramach polskiej koperty. Warszawa będzie mogła natomiast wprowadzić zmiany do programów i przesunąć fundusze na złagodzenie negatywnych skutków koronawirusa w rolnictwie.

Rezerwa warta 450 mln euro

Komisarz do spraw rolnictwa powiedział też brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej, że możliwe jest wykorzystanie rezerwy wynoszącej około 450 milionów euro, o czym wspominał polski minister Jan Krzysztof Ardanowski.

leyen-1200-pap.jpg
Strategiczne zapasy sprzętu medycznego. KE przeznaczy 50 mln euro na walkę z koronawirusem

Komisarz zastrzegł natomiast, że państwa członkowskie będą musiały same przeliczyć wszystko i dobrze rozważyć czy z tej rezerwy skorzystać, bo jej użycie oznaczałoby zmniejszenie dopłat dla rolników. Są to bowiem pieniądze z tej samej puli. Polski komisarz zapowiedział również, że w najbliższych dniach Komisja Europejska wyda wytyczne dotyczące ułatwień w przemieszczaniu się pracowników sezonowych, na przykład Polaków, którzy pracują w Belgii przy szparagach, a w Holandii przy kwiatach.

- Jest zrozumienie sytuacji przez Komisję. Pracujemy nad tym jak poprawić te sytuację. Intencja jest taka, że pracownicy sektora rolnego powinni być podobnie traktowani jak pracownicy transportu, bo to też jest niesłychanie wrażliwy sektor. Bezpieczeństwo żywnościowe jest kluczowe - powiedział Wojciechowski.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciechowski o polityce rolnej: będę chronił europejski budżet przed cięciami

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 12:19
Rolnictwo przyjazne środowisku i niedostateczne finansowanie - to zdaniem Janusza Wojciechowskiego wyzwania i problemy dla europejskich rolników. Komisarz ds. rolnictwa przedstawił swoją wizję rozwoju rolnictwa. W środę Komisja Europejska ogłosi Zielony Ład, który ma uczynić z Europy pierwszy neutralnie klimatyczny kontynent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Wojciechowski: unijna telekonferencja ws. pomocy dla rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 20:10
Pracujemy nad nad rozwiązaniami ułatwiającymi pomoc dla gospodarstw dotkniętych kryzysem. 25 marca mam w tej sprawie konferencję z ministrami rolnictwa UE - poinformował unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski za pośrednictwem Twittera.
rozwiń zwiń