X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MSZ: Polska nie blokuje tranzytu produktów zaopatrzenia medycznego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 19:15
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewnia, że doniesienia o blokowaniu przez polskie służby tranzytu przez Polskę produktów zaopatrzenia medycznego są nieprawdziwe. Zaapelowało jednocześnie o weryfikowanie u właściwych służb RP prawdziwości doniesień rozpowszechnianych przez źródła zagraniczne.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

W związku z coraz częściej pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami o blokowaniu przez polskie służby tranzytu przez Polskę produktów zaopatrzenia medycznego stanowczo podkreślamy, że doniesienia te są nieprawdziwe - informuje resort dyplomacji.

"Produkty medyczne zamówione mogą bez przeszkód przejechać tranzytem przez terytorium RP"

MSZ podkreśla, że kwestie wywozu z Polski określonych produktów medycznych reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

[CZYTAJ TAKŻE]: >>>> KGHM sprowadzi z Chin do Polski m.in. kombinezony, maseczki i respiratory

- Zgodnie z treścią tego rozporządzenia ograniczenia wywozowe dotyczą wyłącznie produktów produkowanych na terytorium Polski lub zakupionych przez polskiego przedsiębiorcę w celu dalszej redystrybucji. W tym przypadku przedsiębiorca ma obowiązek powiadomić wojewodę właściwego dla siedziby albo miejsca swojego zamieszkania zamiarem wywozu lub zbycia poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Takie zgłoszenie wojewoda niezwłocznie przekazuje ministrowi właściwemu do spraw zdrowia. Te regulacje mają na celu zagwarantowanie, by rodzima produkcja w pierwszej kolejności zabezpieczała przed zagrożeniami epidemiologicznymi na terytorium RP - podkreśla resort.


MSZ podkreśla, że w odniesieniu do produktów będących w tranzycie co do zasady nie stosuje się takich restrykcji.

- Wobec powyższego określone w ww. rozporządzeniu produkty medyczne zamówione przez jedno państwo w innym państwie trzecim mogą bez przeszkód przejechać tranzytem przez terytorium RP – za okazaniem listu przewozowego i faktury wskazującej, że produkty nie pochodzą od polskiego przedsiębiorcy jako zbywcy - podkreśla MSZ.

- Apelujemy o uprzednie weryfikowanie u właściwych służb RP prawdziwości doniesień rozpowszechnianych przez źródła zagraniczne, co pozwoli na wyeliminowanie z przestrzeni publicznej fałszywych informacji, które w oczywisty sposób negatywnie wpływają na wizerunek Polski - dodaje w komunikacie resort spraw zagranicznych. 

PAP/PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy wracają do kraju. Kolejne rejsy w ramach akcji "LOT do Domu"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 05:31
Na poniedziałek w ramach akcji "LOT do domu" zaplanowanych jest 18 rejsów, między innymi z Genewy, Nicei, Sztokholmu i Budapesztu. Z powodu pandemii polski rząd zamknął granice. Jednocześnie uruchomiono loty czarterowe, którymi Polacy i upoważnieni do tego cudzoziemcy mogą wrócić w Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operacja "LOT do Domu". Do kraju wróciło 29 tys. Polaków, dziś kolejne rejsy

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 13:13
Prawie 29 tysięcy polskich obywateli powróciło do kraju w ramach akcji "LOT do Domu" – poinformował rzecznik PLL LOT Michał Czernicki.Jeszcze dzisiaj samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT  zabierają Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców m.in. z Bangkoku, Chicago, Miami, Dublina, Genewy, Helsinek, Budapesztu i Nicei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus a manewry. B. attache wojskowy w Polsce: USA już planują Defender Europe 2021

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 21:23
- Ćwiczenia wojskowe Defender Europe 2020 są wyraźną demonstracją zaangażowania Stanów Zjednoczonych na rzecz sojuszników i partnerów na wschodniej flance NATO i w całej Europie – przekazał portalowi PolskieRadio24.pl były attaché wojskowy w Polsce, dyrektor warszawskiego think tanku CEPA w Warszawie płk Ray Wojcik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Szumowski: mamy wystarczającą ilość testów na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 21:42
- Testów mamy nadmiar, więcej o dobrych kilkadziesiąt tysięcy w stosunku do tego, co w tej chwili byśmy chcieli zrobić. Nawet gdybyśmy chcieli przetestować wszystkich ludzi z kwarantanny, to wystarczy - zapewnił minister zdrowia Łukasz Szumowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KGHM sprowadzi z Chin do Polski m.in. kombinezony, maseczki i respiratory

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 14:45
KGHM Polska Miedź sprowadzi z Chin do Polski między innymi kombinezony ochronne, gogle medyczne, maseczki oraz respiratory. Pierwszy samolot wyląduje w czwartek w Warszawie (o godz. 13.40). Ładunek zawiera sprzęt o wartości 5,5 mln dolarów, który przeznaczony zostanie do walki ze skutkami pandemii. Zakup został sfinansowany w całości ze środków KGHM Polska Miedź.
rozwiń zwiń