X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Odwagi, nie lękajcie się!". Orędzie papieża na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 13:39
"Odwagi, nie lękajcie się!" - to słowa papieża Franciszka z opublikowanego we wtorek przez Watykan orędzia na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Będzie on obchodzony 3 maja.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: shutterstock.com

W przesłaniu papież następująco opisał ludzkie życie: "Łódź naszego życia powoli płynie naprzód, wciąż niespokojna, ponieważ szuka szczęśliwej przystani, gotowa rzucić wyzwanie niebezpieczeństwom i możliwościom morza, ale także oczekująca na manewr sternika, który ostatecznie naprowadzi na właściwy kurs".

papiez-modlitwa-apel-pap-1200.jpg
W południe dzwony będą wzywać do modlitwy. Episkopat odpowiada na prośbę papieża ws. koronawirusa

"Czasami jednak może się zdarzyć, że się zagubi, że da się oślepić iluzjami, zamiast podążać do latarni morskiej, która prowadzi ją do bezpiecznego portu, lub że zderzy się z przeciwnymi wiatrami trudności, wątpliwości i obaw" - dodał.

Powołania otrzymywane z wysoka

Franciszek wyraził przekonanie, że realizacja siebie i swoich planów życiowych "nie jest matematycznym wynikiem tego, co postanawiamy w odizolowanym »ja«", ale "przede wszystkim odpowiedzią na powołanie, które otrzymujemy z wysoka".

Papież przywołał słowa Jezusa, które – jak dodał - powinny towarzyszyć drodze powołania: "Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!".

papież franciszek pap 1200.jpg
"Zjednoczmy głosy, wznosząc je ku Niebu". Wezwanie modlitewne papieża Franciszka

Franciszek zachęca do odwagi w życiowych decyzjach

"Pan wie, że fundamentalna decyzja życiowa – taka jak zawarcie małżeństwa lub poświęcenie się w sposób szczególny Jego służbie – wymaga odwagi. On zna pytania, wątpliwości i trudności, które wstrząsają łodzią naszego serca, i dlatego zapewnia nas: »Nie bój się, jestem z tobą!«"- napisał Franciszek.

Zwrócił się do tych, którzy podejmują ważne obowiązki w społeczeństwie obywatelskim - "małżonków, których nie przypadkiem lubię nazywać »odważnymi«, a zwłaszcza tych, którzy podejmują życie konsekrowane i kapłaństwo" - wyjaśnił.

Zapewnił, że zna ich trudy. "Odwagi, nie lękajcie się!" - powtórzył papież.

db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nowa wrażliwość Kościoła". 7 lat pontyfikatu papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 11:50
13 marca 2013 r. 76-letni wówczas kard. Jorge Mario Bergoglio SJ z Argentyny został wybrany na papieża. Jest 266. biskupem Rzymu, pierwszym papieżem z Ameryki i pierwszym papieżem jezuitą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z tej sytuacji możemy wyjść tylko razem". Papież apeluje o solidarność

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 09:52
"Nie lękajcie się" - to tytuł wywiadu z papieżem Franciszkiem dla włoskiego dziennika "La Stampa", udzielonego w związku z pandemią koronawirusa. Jak podkreślił, teraz jest czas płaczu, "bo się cierpi". - Z tej sytuacji możemy wyjść tylko razem - dodał.
rozwiń zwiń