X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pomoc dla ponad 350 osób". Polska wysyła do Syrii prowizoryczne domy

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 09:05
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wysłało do Syrii 52 prowizoryczne domy. Trafią one do uchodźców w prowincji Idlib, gdzie toczą się obecnie ciężkie walki, a Syryjczycy koczują pod gołym niebem. Domy zostały zakupione z pieniędzy zebranych przez PCPM wśród Polaków.
Audio
  • PCPM wysyła do Syrii prowizoryczne domy. Relacja Wojciecha Cegielskieo (IAR)
Sytuacja mieszkańców prowincji Idlib w Syrii jest dramatyczna
Sytuacja mieszkańców prowincji Idlib w Syrii jest dramatycznaFoto: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Transport z domami wyruszył z Gdańska i dotrze na granicę turecko-syryjską. Tam zostanie przekazany do ONZ i to ona zdecyduje, w którym z wielu miejscowych obozów umieścić polską przesyłkę.

Szansa dla 350 osób

1200_Syria_uchodźcy_PAP.jpg
Tymczasowe domy dla kilkuset osób. Polska organizacja pomaga uchodźcom w Syrii

Prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciech Wilk mówi, że schronienie w domach otrzyma 350 osób. - Domy modułowe będą pierwszym zaczątkiem polskiej pomocy dla jednego z największych kryzysów humanitarnych, z którym obecnie zmaga się świat - powiedział prezes Centrum.

- Polscy dobroczyńcy przekazali na rzecz PCPM środki pozwalające na zakup, wysyłkę i postawienie ponad 50 domów modułowych. Jest to szansa na rozpoczęcie nowego życia dla ponad 350 osób. Zapraszamy Państwa do dalszego wsparcia Fundacji PCPM - dodaje Wojciech Wilk.

Potrzeba więcej wsparcia

Takie same domy sprawdziły się już w czasie prowadzonych przez PCPM akcji pomocowych w Iraku i Ugandzie. Szczegóły trwającej zbiórki pieniędzy na rzecz syryjskich uchodźców są dostępne na stronie internetowej Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej www.pcpm.org.pl. Koszt zakupu jednego domu to 6 tysięcy złotych.

1200_Syria_uchodźcy_PAP.jpg
"80 tys. osób śpi na ulicy". Polska Akcja Humanitarna o sytuacji w Syrii

Idlib to ostatnia prowincja w Syrii, która jest jeszcze w rękach zbrojnej opozycji i islamistów. Od grudnia syryjskie i rosyjskie wojska prowadzą tam ofensywę, a naloty na cele wojskowe, szpitale czy szkoły są codziennością. Ocenia się, że z całej prowincji w rejon granicy z Turcją uciekło już milion osób. Większość z nich koczuje pod gołym niebem, bo dotychczas nie było dla nich miejsca w prowizorycznych obozach.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konfllikt w Syrii. Ludzie masowo uciekają z Idlib

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 21:37
Wg danych ONZ już 875 tysięcy Syryjczyków uciekło z domów w prowinicji Idlib.  To rejon Syrii, gdzie prowadzone są jedne z najcięższych w ostatnich latach walk. Sytuacja większości uciekinierów jest dramatyczna, a międzynarodowe organizacje apelują o pomoc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma logistyki medycznej, leków". Polska Misja Medyczna apeluje o pomoc dla Syrii

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 05:50
Polska Misja Medyczna zachęca, by pomóc Syryjczykom w prowincji Idlib. To właśnie tam toczą się teraz ciężkie walki pomiędzy syryjskim i rosyjskim wojskiem a wspomaganą przez Turcję zbrojną opozycją i islamistami. Z domów uciekło już milion osób, które koczują w dramatycznych warunkach.
rozwiń zwiń