X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w krajach Zatoki Perskiej. Arabia Saudyjska zwołuje konferencję G20

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 03:56
Arabia Saudyjska poinformowała, że zwołuje na przyszły tydzień telekonferencję przywódców państw G20 w sprawie koronawirusa. Ponadto podjęto decyzję o zamknięciu w najbliższy piątek, czyli dniu tradycyjnych modlitw muzułmanów, prawie wszystkich meczetów. Daleko idące restrykcje ogłosiły władze krajów Zatoki Perskiej.
Zamknięty z powodu koronawirusa meczet w Dubaju
Zamknięty z powodu koronawirusa meczet w DubajuFoto: EPA/MAHMOUD KHALED

Arabia Saudyjska, która przewodniczy grupie G20 najwyżej rozwiniętych krajów świata, oświadczyła, że wirtualny szczyt przywódców państw członkowskich grupy będzie miał na celu "wypracowanie skoordynowanego pakietu posunięć zmierzających do ochrony ludzi i zabezpieczenia gospodarki światowej".

W krajach Zatoki Perskiej, będących sojusznikami USA, zanotowano już ponad 1000 przypadków zakażeń, z których wiele - zdaniem lekarzy - wiąże się z podróżami do sąsiedniego Iranu, będącego epicentrum epidemii na Bliskim Wschodzie.

Zamknięte meczety

Koronawirus włochy PAP-1200.jpg
"Źródłem ponad 10 proc. zakażeń są osoby bez objawów". Nowe badanie ws. koronawirusa

W Arabii Saudyjskiej zarejestrowano dotychczas 171 przypadków zakażeń koronawirusem. Władze zawiesiły m.in. tradycyjną pielgrzymkę umrah, wstrzymały loty międzynarodowe oraz zamknęły szkoły i większość instytucji publicznych.


PAP PAPWedług państwowej agencji prasowej SPA modły będą się odbywać tylko w dwóch, najświętszych dla wyznawców islamu, meczetach, w Mekce i Medynie. Pozostałe meczety będą zamknięte, a muezini wzywający do modłów będą polecali wiernym, aby modlili się w domu.

Wcześniej władze saudyjskie zawiesiły pracę urzędników państwowych, z wyjątkiem służby zdrowia, wojska i służb bezpieczeństwa.

Zakazane podróże

1200_koronawirus_PAP.jpg
"Koronawirus odcisnął piętno". Ekspert o wojnie cenowej na rynku ropy naftowej

Oman, który poinformował we wtorek o 9 nowych przypadkach (łącznie 33), zamyka od środy w południe meczety, restauracje, kawiarnie, obiekty turystyczne, rynki i targi z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek. Jak poinformował państwowa telewizja, zamknięto też granice przed cudzoziemcami, a obywatelom zakazano podróży za granicę.

W Katarze, gdzie liczba zakażonych wzrosła we wtorek o 3 osoby do 442, zastosowano podobne restrykcje, a dodatkowo zamknięto na 2 tygodnie rejony przemysłowe.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zanotowano 15 nowych przypadków zakażeń (wzrost do łącznej liczby 113) a w Bahrajnie 227, w tym pierwszą w rejonie Zatoki ofiarę śmiertelną.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przełom w Arabii Saudyjskiej. Koniec z segregacją płciową w restauracjach

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 10:34
Arabia Saudyjska ogłosiła, że znosi separację kobiet i mężczyzn w restauracjach, w których do tej pory obowiązywały przesłony oddzielające część damską i męską, osobne sale lub nawet osobne wejścia dla pań i panów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz wychodzenia z domu i inwigilacja telefonów. Izrael wprowadza kolejne restrykcje

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 23:45
Izrael podejmuje kolejne działania, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Służby specjalne tego kraju będą mogły teraz śledzić telefony komórkowe mieszkańców, a rząd zakazał wychodzenia z domów bez wyraźnej potrzeby.
rozwiń zwiń