X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie prezydenta Turcji z przewodniczącymi instytucji unijnych

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 05:04
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan spotka się dziś w Brukseli ok. godz. 18.00 z przewodniczącymi Rady Europejskiej Charlesem Michelem i Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen. Głównym tematem będzie sytuacja na granicy Turcji z Grecją.
Audio
  • Rozmowy prezydenta Turcji z przewodniczącymi instytucji UE - relacja Beaty Płomieckiej (IAR)
Recep Tayyip Erdogan
Recep Tayyip ErdoganFoto: Shutterstock.com/Ververidis Vasilis

Przed tygodniem władze w Ankarze pozwoliły uciekinierom z Syrii i Bliskiego Wschodu, przebywającym w Turcji, aby udali się w stronę granicy z Grecją. Koczuje tam teraz kilkadziesiąt tysięcy osób próbujących przedostać się na terytorium Unii Europejskiej. Grecja zwiększyła ochronę swoich granic i powstrzymuje uciekinierów przed ich przekroczeniem.

Grecja uchodźcy 1200 PAP (2).jpg
Będzie pomoc finansowa dla uchodźców. Dodatkowe 170 mln euro z Unii Europejskiej

Rzecznik przewodniczącego Rady Europejskiej napisał na Twitterze, że tematem rozmów z prezydentem Erdoganem będzie migracja, bezpieczeństwo i stabilność w regionie. Unia Europejska krytykowała w ostatnich dniach Turcję za decyzję o otwarciu granic i zachęcanie uciekinierów do nielegalnego przekraczania granic.

"Działania nie do zaakceptowania"

Na piątkowym spotkaniu w Zagrzebiu unijni ministrowie spraw zagranicznych zarzucili Turcji wykorzystanie migrantów do celów politycznych. - Odrzucamy zdecydowanie takie działania. Zachęcanie migrantów, by przekraczali nielegalnie granice Unii Europejskiej jest nie do zaakceptowania - mówił szef unijnej dyplomacji Josep Borrell po naradzie ministerialnej w Zagrzebiu.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Kryzys migracyjny. Frontex podniósł poziom alertu na granicy Grecji z Turcją

Prezydent Turcji zarzuca Unii, że nie wywiązała się z porozumienia z 2016 roku. W zamian za zamknięcie granic Ankara miała otrzymać 6 miliardów euro. Recep Tayyip Erdogan mówi, że Turcja otrzymała połowę tej sumy. Domaga się więc wypłaty obiecanych pieniędzy. Co więcej, oczekuje też od Unii dodatkowego wsparcia finansowego. Tłumaczy, że Turcja, w której schronienie znalazło ponad trzy i pół miliona uchodźców z Syrii, nie może dźwigać największego ciężaru presji migracyjnej.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Migranci z Bliskiego Wschodu szturmują grecką granicę. Ekspert: dowożeni są przez tureckie służby

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 14:47
- Turcja chce wywrzeć nacisk na Unię Europejską, by opowiedziała się w konflikcie syryjskim zdecydowanie po jej stronie. To działanie polityczne - powiedział prof. Maciej Michał Münnich, ekspert ds. Bliskiego Wschodu z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, komentując otworzenie przez tureckie władze granic państwa tak, by migranci z Bliskiego Wschodu mogli przejść na zachód Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tekieli: do Europy wpuszczono imigrantów, którzy się nie asymilują i chcą socjalu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 12:50
- Angela Merkel podjęła decyzję zasadniczą dla całej cywilizacji zachodniej - o wpuszczeniu imigrantów, którzy się nie asymilują i chcą korzystać z socjalu. A dziś Europa już nie chce więcej takich ludzi - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Robert Tekieli.
rozwiń zwiń