X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Cztery nowe przypadki koronawirusa w Arabii Saudyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 03:37
Arabia Saudyjska poinformowała w poniedziałek o 4 nowych przypadkach koronawirusa, co zwiększyło ich łączną liczbę do 15. Saudyjskie ministerstwo zdrowia podało, że nowe przypadki dotyczą Saudyjczyka, 2 obywateli Bahrajnu i Amerykanina. Wprowadzane są kolejne ograniczenia w podróżach zagranicznych i przemieszczaniu się wewnątrz kraju.
Policja w Arabii Saudyjskiej
Policja w Arabii SaudyjskiejFoto: shutterstock

Wcześniej Arabia Saudyjska zawiesiła podróże swoich obywateli i rezydentów do dziewięciu krajów z obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zawieszono też prawo wjazdu do Arabii Saudyjskiej osób przybywających z tych krajów lub kogokolwiek, kto przebywał w nich w ciągu ostatnich 14 dni.

Kraje te to: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Bahrajn, Liban, Syria, Korea Południowa, Egipt, Włochy i Irak.

Koronawirus Iran 1200 PAP.jpg
Iran: 49 ofiar koronawirusa w ciągu ostatniej doby

Podobne restrykcje Rijadu obowiązują już wobec Iranu, który poinformował o 194 ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Zdaniem Reutera, epidemia może jeszcze zaostrzyć stosunki między Rijadem i Teheranem rywalizującym o wpływy w regionie.

Izolacja i zawieszenia

Władze Arabii Saudyjskiej tymczasowo odizolowały w niedzielę od reszty kraju prowincję gubernatorską Al-Katif, gdzie zanotowano największą liczbę zakażeń. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Saudyjskie MSW poinformowało w oświadczeniu, że nikt nie będzie mógł opuścić prowincji ani do niej wjechać, a praca w sektorach publicznym i prywatnym w Al-Katif została zawieszona, z wyjątkiem działalności instytucji, które świadczą niezbędne usługi.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Koronawirus w Iranie. Ekspert: do epidemii mógł przyczynić się brak demokracji i jasnych procedur

W niedzielę władze saudyjskie wydały polecenie zawieszenia od poniedziałku wszelkich zajęć edukacyjnych, w tym nauczania Koranu, w meczetach a także w szkołach i na uniwersytetach.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iran: wiceminister zdrowia ma koronawirusa. "Zacząłem właśnie leczenie"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 01:00
Wiceminister zdrowia Iranu został zdiagnozowany jako zakażony koronawirusem. Władze kraju poinformowały, że mężczyznę poddano kwarantannie. Spośród państw Bliskiego Wschodu to właśnie w Iranie zanotowano jak dotąd najwięcej przypadków koronawirusa. Miejscowe władze informują o 15 ofiarach i 95 osobach zakażonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus na Bliskim Wschodzie. W Iranie blisko setka ofiar

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 23:47
Koronawirus pojawił się już we wszystkich prowincjach Iranu. Poinformował o tym prezydent tego kraju. Iran jest trzecim po Chinach i Włoszech krajem jeśli chodzi o liczbę osób, zabitych przez patogen. Wirus szybko rozprzestrzenia się także w sąsiednich krajach regionu, w tym w Izraelu.
rozwiń zwiń