X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Badania nad szczepionką na koronawirusa. Polska firma odegra istotną rolę

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 05:22
Polska firma KO-MED będzie współpracować z Amerykanami przy badaniach klinicznych szczepionki na koronawirusa. Będzie to możliwe dzięki współpracy z Akademią Medyczną stanu Wisconsin (Medical College of Wisconsin). Prezes KO-MED doktor Marek Konieczny powiedział Polskiemu Radiu, że testy kliniczne szczepionki mogą rozpocząć się w połowie tego roku.
Audio
  • Firma KO-MED będzie uczestniczyć w badaniach nad szczepionką na koronawirusa - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
KO-MED będzie współpracować z Akademią Medyczną stanu Wisconsin
KO-MED będzie współpracować z Akademią Medyczną stanu WisconsinFoto: PAP/EPA/ROB ENGELAAR
Pinkas PAP 1200.jpg
"Mamy laboratoria, testy i wybitnych diagnostów". Szef GIS ws. koronawirusa

KO-MED Centra Medyczne jako pierwsza polska firma z branży ochrony zdrowia otworzyła na amerykańskiej uczelni medycznej własne biuro. Otwiera to drogę do udziału w badaniach prowadzonych przez Akademią Medyczną stanu Wisconsin, m.in. testach szczepionek na koronawirusa.

- Zanim one trafią do powszechnej sprzedaży będą przechodzić testy kliniczne i nasza firma będzie zabiegać, by dzięki udziałowi w badaniach klinicznych jeszcze w tym roku pacjenci w Polsce mogli być zabezpieczani przed koronawirusem - powiedział Konieczny.

Prezes polskiej firmy spodziewa się, że testy szczepionki rozpoczną się latem, najpóźniej wczesną jesienią. I choć wprowadzanie leku na rynek zwykle trwa kilka lat, to w przypadku szczepionki na koronawirusa okres ten prawdopodobnie zostanie skrócony.

Badania kliniczne nad rakiem

KO-MED będzie współpracować z Akademią Medyczną stanu Wisconsin przy pracach nad różnymi lekami. - To otwiera drogę do współpracy przy różnych projektach badawczych, przede wszystkim badaniach klinicznych nad rakiem - powiedział doradca strategiczny KO-MED Stanisław Pisarski.

Według Pisarskiego współpraca z amerykańską uczelnią zwiększy dostęp dla polskich pacjentów do najnowocześniejszych rozwiązań medycznych.

1200_koronawirus_PAP.jpg
Strach przed koronawirusem w Korei Południowej. Setki nowych zakażeń
Epidemia wywołana przez nowego koronawirusa z Wuhanu, którego fachowa nazwa to SARS-CoV-2 zatacza coraz szersze kręgi (opr. Adam Ziemienowicz) Epidemia wywołana przez nowego koronawirusa z Wuhanu, którego fachowa nazwa to SARS-CoV-2 zatacza coraz szersze kręgi (opr. Adam Ziemienowicz)

W uroczystości otwarcia biura polskiej firmy na Akademii Medycznej Wisconsin wzięli udział stanowi politycy, władze uczelni oraz przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Aktualna mapa, z danymi dot. liczby zakażeń koronawirusem na świecie, dostępna jest TUTAJ.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak ustrzec się przed koronawirusem? Prof. Włodzimierz Gut: strefa ryzyka wynosi ok. metra

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 12:30
- Przede wszystkim stosować podstawowe zasady higieny i uświadomić sobie, że szanse na spotkanie drugiego przypadku koronawirusa w Polsce to 1 do 38 milionów - podkreślał w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM: jeśli będzie taka potrzeba, środki na walkę z koronawirusem będą nielimitowane

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 19:37
Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że jeśli będzie taka potrzeba, środki na walkę z koronawirusem będą nielimitowane. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych, by przekazać bieżącą informację na temat sytuacji sanitarno-epidemiologicznej i działań podjętych przez rząd. Po spotkaniu Dworczyk mówił, że premier zapewnił, iż w budżecie państwa znajdą się środki na walkę z koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Epidemia koronawirusa. Polska ma przystąpić do mechanizmu wspólnych przetargów UE

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 18:39
Polska ma w piatek przystąpić do unijnego mechanizmu wspólnych przetargów w związku z koronawisuem - poinformowali w Brukseli polscy dyplomaci. Dokument ma podpisać minister zdrowia Łukasz Szumowski, który weźmie udział w nadzwyczajnym spotkaniu unijnych ministrów zdrowia w stolicy Belgii.
rozwiń zwiń