X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus na Bliskim Wschodzie. W Iranie blisko setka ofiar

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 23:47
Koronawirus pojawił się już we wszystkich prowincjach Iranu. Poinformował o tym prezydent tego kraju. Iran jest trzecim po Chinach i Włoszech krajem jeśli chodzi o liczbę osób, zabitych przez patogen. Wirus szybko rozprzestrzenia się także w sąsiednich krajach regionu, w tym w Izraelu.
Audio
  • Koronawirus rozwija się na Bliskim Wschodzie - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Irańskie ministerstwo zdrowia informuje o 92 ofiarach i 3 tys. zakażonych
Irańskie ministerstwo zdrowia informuje o 92 ofiarach i 3 tys. zakażonychFoto: PAP/EPA/Juan Ignacio Roncoroni
Koronawirus 1200 PAP.jpg
Australia zamyka granicę dla podróżnych z Iranu w związku z koronawirusem

Prezydent Iranu oświadczył, że choć wirus pojawia się w kolejnych prowincjach, to służby medyczne poradzą sobie z zagrożeniem. Miejscowe ministerstwo zdrowia informuje o 92 ofiarach i niemal o trzech tysiącach zakażonych.

Prezydent Hassan Rouhani zaapelował do Zachodu o pomoc w sprowadzeniu niezbędnej ilości leków. - Stany Zjednoczone i Unia Europejska, które wprowadziły sankcje nawet na żywność i leki, uczyniły najstraszniejszą rzecz przeciwko Irańczykom. Jeśli jak mówią, chcą pomóc naszym ludziom, powinni znieść sankcje na lekarstwa - mówił Rouhani.

Zamknięte szkoły, urzędy, odwołane imprezy

koronawirus bliski wschod pap 1200.jpg
USA chcą pomóc Iranowi w walce z koronawirusem. "Ich infrastruktura nie jest solidna"

W Iranie zamknięte są szkoły, urzędy, odwołano też imprezy masowe, a w piątek, podobnie jak tydzień temu, nie dojdzie do zwyczajowych modłów. Wśród zakażonych są wiceprezydent ds. kobiet, wiceminister zdrowia, a teraz także pierwszy wiceprezydent.

W pobliskim Izraelu, gdzie odnotowano już 15 przypadków zakażonych, władze oceniają, że kwarantannie zostanie poddanych nawet 70 tysięcy osób, w tym osoby przylatujące z Niemiec, Francji, Szwajcarii czy Austrii. Imprezy masowe zostały zakazane, a władze oceniają, że liczba rezerwacji turystycznych na lato spadła o 60 procent. Odwołano też zaplanowane na przyszły tydzień izraelsko-amerykańskie ćwiczenia wojskowe.

Około 3,4 proc. potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem kończy się śmiercią (opr. Adam Ziemienowicz) Około 3,4 proc. potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem kończy się śmiercią (opr. Adam Ziemienowicz)

Z kolei Arabia Saudyjska zakazała właśnie wszelkich pielgrzymek do Mekki, najświętszego dla muzułmanów miejsca na świecie. Wcześniej, czasowo wstrzymano pielgrzymów, podróżujących z sąsiednich krajów.

Aktualna mapa, z danymi dot. liczby zakażeń koronawirusem na świecie, dostępna jest TUTAJ.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus w Iranie. Ekspert: do epidemii mógł przyczynić się brak demokracji i jasnych procedur

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 17:33
- Mimo, że prezydent Hassan Rouhani zapewnia, że nie będzie zamkniętych granic, to sąsiedzi zamknęli się na Persów - powiedział w audycji Polskiego Radia 24 Paweł Rakowski, komentator polityki bliskowschodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iran: zamknięte szkoły, odwołane imprezy. Wśród zakażonych wiceprezydent kraju

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 02:00
Do 26 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa w Iranie. To kraj w którym poza Chinami odnotowano najwięcej zgonów w wyniku powikłań. Liczba zakażonych wzrosła z kolei do 245, wśród nich jest wiceprezydent Iranu.
rozwiń zwiń