X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Teresa Czerwińska wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 23:00
Członek zarządu NBP Teresa Czerwińska zdobyła stanowisko wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego - podał portal RMF24, który informuje, że Czerwińska ma objąć stanowisko z dniem 1 marca.
Teresa Czerwińska
Teresa CzerwińskaFoto: Ministerstwo Finansów

teresa czerwińska pap 1200.jpg
Teresa Czerwińska kandydatem na stanowisko wiceprezesa EBI
  • Teresa Czerwińska ma objąć stanowisko z dniem 1 marca
  • W czwartek ma złożyć wypowiedzenie ze stanowiska w NBP
  • W zarządzie NBP zasiada od czerwca 2019 roku

Dyrektor Departamentu Komunikacji EBI nie udzielił komentarza w sprawie.

Rzecznik MF, Paweł Jurek, powiedział, że "procesem wyborczym zarządza EBI i to EBI będzie komunikował zakończenie procedur".

- Spodziewamy się, że decyzja państw członkowskich będzie pozytywna dla zgłoszonego przez Polskę kandydata - zaznaczył.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Polska gospodarka coraz mniej zależna od importu

Komisja Europejska.jpg
UE przeznaczy 100 mld euro, by wesprzeć przemiany dot. neutralności klimatycznej

Była minister finansów

Teresa Czerwińska od stycznia 2018 r. do czerwca 2019 r. była ministrem finansów. 4 czerwca 2019 r. prezydent Andrzej Duda powołał ją na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Na początku lutego br. minister finansów Tadeusz Kościński przedstawił jej kandydaturę na stanowisko wiceprezesa EBI, członka Komitetu Zarządzającego banku.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> 8,4 mld zł gwarancji dla małych i średnich firm

Sama Czerwińska po zgłoszeniu jej kandydatury powiedziała, że czuje się "zaszczycona" tym faktem. - Europejski Bank Inwestycyjny jest największym na świecie bankiem rozwojowym i partnerem o znaczeniu strategicznym dla Polski.(...). Wybór przedstawiciela Polski będzie oznaczał wzrost pozycji naszego kraju w zarządzie EBI, co będzie świadczyć o docenieniu naszego kraju na arenie międzynarodowej - mówiła.

energetyka free1200.jpg
EBI sfinansuje modernizację energetyki w Bydgoszczy i w Lublinie

Czym zajmuje się Europejski Bank Inwestycyjny?

Komitet Zarządzający w Europejskim Banku Inwestycyjnym jest organem wykonawczym banku, zarządza jego bieżącym funkcjonowaniem.

EBI to instytucja Unii Europejskiej udzielająca udziela kredytów na preferencyjnych warunkach na projekty wspierające cele UE. Środki finansowe bank pozyskuje na rynkach kapitałowych. Udziałowcami EBI są wszystkie państwa członkowskie UE.

Czerwińska jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Nauk Społecznych (1997 r.) oraz Wydziału Zarządzania (1998 r.). Stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse uzyskała w 2010 roku. Była gubernatorem z ramienia Polski m.in. w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (IMF), Asian Infrastructure Investment Bank (AIIB), Europejskim Banku Inwestycyjnym. Była także członkiem Coalition of Finance Ministers for Climate Action (2019) oraz Insurance & Reinsurance Stakeholder Group przy European Insurance and Occupational Pensions Authority (EIOPA) (2015-2018).

kstar

Czytaj także

Komisja Europejska rozpocznie konsultacje w sprawie przeglądu praworządności w krajach Unii

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 17:54
W przyszłym miesiącu Komisja Europejska rozpocznie konsultacje z unijnymi krajami i organizacjami międzynarodowymi w sprawie przeglądu praworządności. Poinformował o tym komisarz odpowiedzialny za sprawiedliwość i praworządność Didier Reynders po unijnej naradzie ministerialnej w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poważna rozbieżność opinii i stanowisk". Konrad Szymański o szczycie UE

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 18:34
Kolejny, unijny szczyt w sprawie budżetu nie nastąpi szybko - tak uważa polski minister do spraw europejskich. Konrad Szymański uczestniczył w Brukseli w unijnej naradzie ministerialnej, zorganizowanej kilka dni po fiasku szczytu w sprawie wydatków Wspólnoty na lata 2021-2027.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister ds. europejskich: mamy nadzieję na rozpoczęcie negocjacji z Macedonią Płn. i Albanią

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 22:09
Polska ma nadzieję, że w przyszłym miesiącu Unia Europejska rozpocznie negocjacje z Macedonią Północną i Albanią. Mówił o tym w Brukseli minister do spraw europejskich Konrad Szymański.
rozwiń zwiń