X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Siostra Grety Thunberg o swoich problemach psychicznych: byłam samotna i wycofana

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 13:13
Siostra aktywistki klimatycznej Grety Thunberg, 14-letnia Beata Ernman przyznała, że miała problemy psychiczne, a "w odnalezieniu siebie" pomogła jej muzyka. Kłopoty dziewczyny rozpoczęły się, kiedy uwaga jej rodziców była skoncentrowana na siostrze - Grecie.
Beata Ernman (z lewej) i Greta Thunberg
Beata Ernman (z lewej) i Greta ThunbergFoto: HENRIK MONTGOMERY/AFP/East News

Jak podają szwedzkie media, Beata wraz z matką - śpiewaczką operową Maleną Ernman - w musicalu "Forever Piaf" wcieli się w tytułową rolę słynnej francuskiej piosenkarki. Fragment próby z występem Beaty Ernman przed planowaną na 19 września premierą opublikował w internecie teatr Goeta Lejon.

"Spełnienie marzeń"

- Odkąd pamiętam, tańczyłam i śpiewałam. Dorastałam z piosenkami Edith Piaf, ale dopiero teraz miałam okazję poznać historię jej życia. Możliwość wykonywania jej nieśmiertelnej muzyki jest spełnieniem moich marzeń - twierdzi Beata Ernman w informacji prasowej przygotowanej przez producentów musicalu.

>>>[CZWÓRKA] Greta Thunberg bohaterką dokumentalnego serialu

Młoda artystka promuje swój planowany występ w mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją 16,3 tys. użytkowników. Dostępne są tam zdjęcia, na których widać ją z matką i jest ucharakteryzowana na Edith Piaf.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
thunberg 1200 shutterstock.jpg
Lewicowa aktywistka nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Kim jest Greta Thunberg?

Mobbing i ADHD

Udział w musicalu nie będzie pierwszym publicznym występem Beaty Ernman. W 2017 roku towarzyszyła matce w wykonaniu jednej z piosenek na koncercie w Skansenie w Sztokholmie. Solowy debiut siostra Grety miała w maju ubiegłego roku w nadawanym na żywo programie szwedzkiej telewizji TV 4, podczas którego wykonała utwór promujący książkę dla dzieci i młodzieży o problemie przemocy w szkole.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Greta Thunberg w Polsce. Aktywistka chciała nagrać film w Elektrowni Bełchatów

Także w telewizji TV 4 Beata Ernmam ujawniła, że w szkole była poddawana mobbingowi, a także opowiedziała o swojej diagnozie ADHD. Z tego powodu uczęszczająca do szkoły muzycznej nastolatka nie może przebywać w klasie z innymi uczniami. Jej problemy psychiczne zaczęły się w momencie, gdy uwaga rodziców była skoncentrowana na Grecie, która przeżywała depresję i odmówiła jedzenia z powodu problemów klimatycznych. - Byłam samotna i wycofana - zwierzyła się, zaznaczając, że "w odnalezieniu siebie" pomogła jej muzyka.

Autorzy bestselleru

Beata Ernman wraz z Gretą oraz rodzicami Maleną Ernman oraz ojcem, aktorem Svante Thunbergiem jest współautorką światowego bestselleru, książki wydanej w Polsce pod tytułem "Sceny z życia rodzinnego. Strajk klimatyczny Grety". Część rozdziałów poświęcona jest właśnie Beacie i jej talentowi muzycznemu.

Obie, wciąż jeszcze niepełnoletnie, nastolatki patronują zarejestrowanej w Sztokholmie fundacji The Greta Thunberg and Beata Ernman Foundation, do której mają trafiać pieniądze z międzynarodowych nagród, jakie otrzymuje Greta za swoją działalność ekologiczną.

Fundacja ma działać na rzecz ochrony klimatu oraz wspierać promocję zdrowia psychicznego. Jednym z pierwszych działań organizacji był wniosek o zarejestrowanie jako znaku towarowego nazwiska "Greta Thunberg", nazwy ruchu "Fridays for Future" oraz logo strajku szkolnego.

msze

Czytaj także

Rodzice Grety Thunberg mogą mieć kłopoty. Donosy do służb socjalnych

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 09:47
Do szwedzkich służb socjalnych napłynęły donosy od osób zaniepokojonych możliwością wykorzystywania dotkniętej zespołem Aspergera 16-letniej Grety Thunberg przez jej rodziców celebrytów. Szczegóły postępowania pozostają niejawne.
rozwiń zwiń