X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy: planowali zamachy na polityków i migrantów. Neonazistowska grupa rozbita

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 17:44
Sędzia śledczy Federalnego Trybunału Sprawiedliwości wydał dziś nakazy aresztowania pięciu mężczyzn podejrzanych o stworzenie, a następnie czynny udział w neonazistowskiej grupie terrorystycznej. Prokuratura Generalna zarzuca oskarżonym, planowanie zamachów terrorystycznych na polityków, imigrantów i muzułmanów
Audio
  • Policja rozbiła neonazistowską grupę terrorystyczną. Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)
Niemiecka policja
Niemiecka policjaFoto: Shutterstock.com/ 1241440114

polizei 1200.jpg
Wielka akcja niemieckiej policji. Zatrzymano 11 domniemanych islamistów

Aresztowani to Niemcy w wieku od 31 do 60 lat. Są to mieszkańcy Dolnej Saksonii, Saksonii-Anhalt, Bawarii oraz Nadrenii Północnej Westfalii. Jak twierdzi tygodnik "Der Spiegel" jednym z podejrzanych o udział w neonazistowskiej grupie terrorystycznej jest pracownik administracyjny policji w Nadrenii Północnej Westfalii. 

Prokuratura oskarża ich, że wraz z innymi osobami związanymi ze środowiskiem neonazistowskim zawiązali grupę terrorystyczną, która planowała, poprzez liczne zamachy, wywołać chaos i rodzaj wojny domowej.

Policyjna obława

Podczas przeprowadzonej wczoraj obławy i serii przeszukań w sześciu landach, policja zabezpieczyła broń palną, materiały propagandowe, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki danych. Prokuratura Generalna która prowadzi śledztwo w tej sprawie nie wyklucza dalszych aresztowań.

Jak twierdzi Prokuratura Generalna członkowie grupy byli od kilku miesięcy obserwowani przez służby operacyjne. Podejrzani uzgadniali wiele spraw telefonicznie, ale także dochodziło do spotkań członków grupy.

dn

Czytaj także

Wielka akcja niemieckiej policji. Zatrzymano 11 domniemanych islamistów

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 16:13
Jedenastu mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego zatrzymano od piątku do soboty rano na południu i zachodzie Niemiec. Z powodu niepotwierdzenia się podejrzeń osoby te zostały w sobotę zwolnione z aresztu - poinformowała prokuratura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Planowali "ciężki akt przemocy". Obława na islamistów w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 10:15
W czterech niemieckich krajach związkowych: Berlinie, Brandenburgii, Turyngii i Nadrenii Północnej-Westfalii policjanci prowadzą działania skierowane przeciwko pochodzącym z Czeczenii islamistom. Działania funkcjonariuszy mają związek ze śledztwem w sprawie przygotowywania "ciężkiego aktu przemocy zagrażającego państwu".
rozwiń zwiń