X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ukraina krytykuje dokument zamieszczony na stronie monachijskiej konferencji

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 23:57
- Tezy dokumentu z propozycjami rozwiązania konfliktu ukraińsko-rosyjskiego, który został zdjęty ze strony internetowej 56. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, nie są zgodne z oficjalnym stanowiskiem Ukrainy - podkreśliło w piątek MSZ w Kijowie. Plan skrytykowali m.in. eksperci Atlantic Council.
56. Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa
56. Monachijska Konferencja BezpieczeństwaFoto: PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

Resort, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina, zaznacza, że kierownictwo Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa nie uznaje tekstu "Dwanaście kroków w stronę zwiększenia bezpieczeństwa na Ukrainie i w regionie euroatlantyckim" za oficjalny dokument tego forum.

Putin FREE 1200.jpg
Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z Władimirem Putinem

- Tezy zawarte w tym dokumencie nie odpowiadają oficjalnemu stanowisku państwa ukraińskiego - podkreślono. Resort przekazał, że dokument był przygotowany przez organizację pozarządową Euro-Atlantic Security Leadership Group.

Dokument został skrytykowany m.in. przez ekspertów think tanku Atlantic Council. Wydali oni wspólne oświadczenie, w którym ocenili, że niektóre zaprezentowane w dokumencie punkty stanowią powtórzenie przekazu Kremla.

Eksperci z Atlantic Council zaznaczają, że większość z rekomendacji "w przypadku sumiennej realizacji przez wszystkie strony jest konstruktywna (...)", jednak "niektóre (rekomendacje) są problematyczne, w szczególności dwie powtarzają propozycje Kremla".

CZYTAJ TAKŻE: Spotkanie Zełenski-Pompeo. Ukraina liczy na większy udział USA ws. konfliktu w Donbasie>>>

Łagodzenie sankcji

Wśród rekomendacji zawartych w planie znalazły się m.in. punkty przewidujące częściowe łagodzenie sankcji w zamian za stopniowe wdrażanie porozumień mińskich i zapis dotyczący "nowego narodowego dialogu o tożsamości na Ukrainie".

Według nich wdrożenie niektórych rekomendacji "mogłoby przyczynić się do utworzenia środowiska, w którym zachodnim politykom byłoby łatwiej złagodzić sankcje, które pomagały w poskramianiu kremlowskich ambicji na Ukrainie".

Ukraina donbas shutt-1200.jpg
Spotkanie szefów państw ws. Donbasu. Szef MSZ Ukrainy wątpi w większy postęp

Zwracają też uwagę, że rekomendacja, zakładająca łagodzenie sankcji, "ignoruje fakt, że najbardziej krytyczną składową Mińska (porozumień mińskich - PAP) jest prawdziwe zawieszenie broni". W ocenie ekspertów, punkt dotyczący dialogu o tożsamości stanowi ingerencję w wewnętrzne sprawy państwa ukraińskiego.

W piątek w stolicy Bawarii rozpoczęła się 56. Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa, w której udział bierze ponad 500 wysokiej rangi przedstawicieli polityki, gospodarki, nauki i ruchów obywatelskich z całego świata.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie szefów państw ws. Donbasu. Szef MSZ Ukrainy wątpi w większy postęp

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 02:23
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Wadym Prystajko oświadczył, że nie widzi przygotowań do zapowiedzianego na kwiecień szczytu czwórki normandzkiej w sprawie konfliktu w Donbasie. Wskazał też, że nie liczy by na tym spotkaniu osiągnięto duże postępy.
rozwiń zwiń