X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA nałożyły sankcje na Irańską Agencję Energii Atomowej

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 21:33
USA nałożyły w czwartek sankcje na Irańską Agencję Energii Atomowej (AEOI) i jej szefa. Zagraniczne firmy będą mogły jednak kontynuować pracę w irańskich elektrowniach, jak poinformował specjalny wysłannik USA ds. Iranu Brian Hook.
Agencje: Iran nie jest w stanie wyprodukować broni atomowej
Agencje: Iran nie jest w stanie wyprodukować broni atomowejFoto: Shutterstock

- AEOI odegrała znaczną rolę w naruszeniu przez Iran kluczowych zobowiązań (programu - red.) jądrowego. Przekroczyła limity swoich zapasów uranu i poziomów wzbogacania. Szef AEOI osobiście zainaugurował instalację nowych zaawansowanych wirówek, aby zwiększyć zdolność wzbogacania uranu - powiedział Hook.

hasan rowhani iran pap 1200.jpg
Hasan Rowhani: presja na Iran wzrosła, ale robimy postępy we wzbogacaniu uranu

Sankcje zamrażają wszystkie aktywa, które szef AEOI, Ali Akbar Salehi, posiada w USA.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Czy Europa wycofa się z porozumienia nuklearnego z Iranem?

Administracja Trumpa w 2018 roku wycofała się z porozumienia jądrowego zawartego z Iranem w 2015 roku i ponownie nałożyła na ten kraj sankcje. Agencja Reutera podaje, że USA wydadzą zwolnienia z sankcji firmom rosyjskim, chińskim i europejskim, a tym samym umożliwią im kontaktowanie się z AEOI.

Zwolnienia z sankcji na 60 dni pozwolą na kontynuowanie współpracy międzynarodowej m.in. w ciężkowodnym reaktorze Arak, elektrowni jądrowej Buszehr i reaktorze badawczym w Teheranie.

"Polityczna gra Waszyngtonu"

- Miała miejsce różnica zdań między Departamentem Skarbu a Departamentem Stanu. Departament Skarbu wygrał - powiedział agencji Reutera zachodni dyplomata zaznajomiony z tematem. "Jest apetyt na więcej sankcji, więc była to niespodzianka, inni twierdzą jednak, że te zwolnienia są niezbędne, żeby zagwarantować nierozprzestrzenianie" broni jądrowej.

- Nałożenie sankcji na Ali Akbara Salehiego i Irańską Agencję Energii Atomowej (AEOI) jest oznaką desperacji Ameryki i jest polityczną grą Waszyngtonu. Te sankcje nie mają żadnej wartości i są dziecinnymi środkami - skomentował rzecznik irańskiej Organizacji Energii Atomowej, Behruz Kamalwandi dla agencji prasowej Fars.

- Takie środki nie będą miały wpływu na nasz program jądrowy, a cywilne prace jądrowe Teheranu będą kontynuowane z pełną mocą w oparciu o potrzeby Iranu - dodał.

W ramach porozumienia z 2015 roku między Iranem a Wielką Brytanią, Chinami, Francją, Niemcami, Rosją i Stanami Zjednoczonymi Teheran zgodził się ograniczyć swój program jądrowy w zamian za zniesienie sankcji, które osłabiały jego gospodarkę. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejna rewolucja w Iranie? Dr Jacek Raubo: jestem sceptyczny wobec takiego scenariusza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 12:23
- Mamy tendencję patrzenia na Iran i Bliski Wschód w wymiarze zero-jedynkowym. Widzimy protesty i spodziewamy się rewolucji, która zmieni system polityczny zbudowany po innej rewolucji. Jestem sceptyczny wobec takiego scenariusza - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog i ekspert Defence24.pl dr Jacek Raubo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iran nie chce negocjować nowego porozumienia nuklearnego. "Trumpowi nie można ufać"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 17:02
Iran wyklucza możliwość negocjowania nowego porozumienia nuklearnego. Mówił o tym prezydent tego kraju. W ostatnich dniach amerykański przywódca Donald Trump ponowił ofertę negocjacji z Teheranem na temat nowej umowy, po tym jak wcześniej wycofał się z dokumentu podpisanego w 2015 roku. Irański prezydent argumentował, że amerykańskiemu politykowi “nie można ufać”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hasan Rowhani: presja na Iran wzrosła, ale robimy postępy we wzbogacaniu uranu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 11:11
- Iran wzbogaca teraz więcej uranu, niż zanim zgodził się na zawarcie porozumienia ze światowymi potęgami w 2015 roku - oświadczył w przemówieniu telewizyjnym prezydent Iranu Hasan Rowhani.
rozwiń zwiń