X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Obchody 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz w Waszyngtonie. "Prawda się sama obroni"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 10:50
Pokazem filmu dokumentalnego "Auschwitz - w sieci dobra" uczczono w Waszyngtonie 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. W pokazie wzięli udział dyplomaci z Polski i Niemiec oraz amerykańscy naukowcy z waszyngtońskiego Uniwersytetu Georgetown.
Ambasador Piotr Wilczek przed pokazem filmu dokumentalnego Auschwitz - w sieci dobra uczczono w Waszyngtonie
Ambasador Piotr Wilczek przed pokazem filmu dokumentalnego „Auschwitz - w sieci dobra” uczczono w WaszyngtonieFoto: twitter.com/PolishEmbassyUS

Film opowiada o pomocy mieszkańców Oświęcimia dla więźniów przetrzymywanych w obozie. Anna Sommer Schneider z Uniwersytetu Georgetown, która sama pochodzi z Oświęcimia, oceniła, że wiedza o Auschwitz jest zbyt mała, nawet w Polsce.

auschwitz 1200.jpg
Wzruszające wspomnienia i ważne słowa. Tak wyglądały uroczystości w Auschwitz-Birkenau

- Film uświadamia, że my nic nie wiemy o tych ludziach, którzy żyją między nami. A przecież powinno się o tym mówić. Skoro oświęcimianie o tym nie wiedzą, to kto ma wiedzieć? Jesteśmy w tym ważnym momencie historii, kiedy od nas zależy, jaką pamięć stworzymy dla przyszłych pokoleń - powiedziała Sommer Schneider.

Pokaz odbył się w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie. W swoim przemówieniu ambasador Niemiec Emily Haber zacytowała słowa niemieckiego prezydenta wygłoszone w Yad Vashem, że jego kraj ponosi całkowitą odpowiedzialność za ludobójstwo dokonane na żydowskim narodzie. Ambasador Piotr Wilczek uznał film za bardzo rzetelny obraz tego, co działo się wokół obozu Auschwitz. - Najważniejsze w dyplomacji publicznej jest uczciwe i rzetelne pokazywanie historii. Prawda się sama obroni - powiedział Piotr Wilczek.

Film "Auschwitz - w sieci dobra" został wyprodukowany przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu we współpracy z Konsulatem Generalnym Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wzruszające wspomnienia i ważne słowa. Tak wyglądały uroczystości w Auschwitz-Birkenau

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 13:49
Ocaleni z Zagłady byli głównymi gośćmi uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Apelowali o pojednanie, pamięć, historyczną prawdę i przeciwstawienie się antysemityzmowi. Podkreślali, by nigdy nie być obojętnym na zło. W poniedziałkowych uroczystościach w Oświęcimiu wzięło udział około 4 tys. osób, w tym około 200 byłych więźniów oraz przedstawiciele 60 krajów. Przemówienie wygłosił prezydent Polski Andrzej Duda. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego niezwykłego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lekcja z Holokaustu musi być żywa". Niemieckie media o obchodach rocznicy wyzwolenia Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 14:39
Media w Niemczech, komentując i doceniając obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, zwracają uwagę, że "uroczystości są rytualne, gdy lekcja wyciągnięta z Holokaustu musi pozostać żywa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Instytucie Polskim w Wiedniu uczczono 75. rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 15:34
Były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau to najtragiczniejszy symbol terroru i ludobójstwa na świecie. Z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau oraz przypadającego 27 stycznia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, Instytut Polski w Wiedniu zorganizował we współpracy z Austriacką Akademią Nauk wykład oraz uroczysty koncert.
rozwiń zwiń