X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Unia nałożyła sankcje na kolejne osoby. Chodzi o zorganizowanie wyborów na Krymie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 13:25
Siedem kolejnych osób wpisanych na czarną unijną listę za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy. Sankcje objęły osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie we wrześniu ubiegłego roku wyborów na okupowanym przez Rosję Krymie.
Audio
  • Decyzję o rozszerzeniu sankcji podjęli ministrowie do spraw europejskich 28 krajów na spotkaniu w Brukseli. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie archiwalne: rosyjscy  żołnierze  w umundurowaniu bez oznakowania
Zdjęcie archiwalne: rosyjscy żołnierze w umundurowaniu bez oznakowaniaFoto: photo.ua/Shhutterstock.com

Decyzję o rozszerzeniu sankcji podjęli ministrowie do spraw europejskich 28 krajów na spotkaniu w Brukseli. Wczoraj zielone światło dali unijni ambasadorowie. Rozszerzenie sankcji było możliwe, bo Cypr wycofał swoje zastrzeżenia.

O problemie jako pierwsza informowała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Wpisanie na czarną unijną listę oznacza zakaz wjazdu do Wspólnoty i zamrożenie aktywów finansowych w Europie.

unia europejska free 1200.jpg
UE zgadza się na nowe sankcje ws. Krymu. Blokował je Cypr, który chciał sankcji dla Turcji

Polityczna zgoda na dopisanie siedem osób za zorganizowanie wyborów na Krymie zapadła w ubiegłym roku. Zabiegała o to grupa krajów, w tym Polska. Wybory zostały bowiem uznane za nielegalne, przeprowadzone z pogwałceniem prawa międzynarodowego.

Zastrzeżenia Cypru

Jednak kiedy rozpoczął się proces techniczny, wdrażania tej decyzji, pojawiły się problemy, bo jak ustaliła nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, zastrzeżenia zgłosił Cypr.

Nie przedstawił jednak żadnego konkretnego uzasadnienia, co unijni dyplomaci łączyli ze staraniami Cypru o objęcie sankcjami osób odpowiedzialnych za tureckie wiercenia na cypryjskich wodach terytorialnych. A ponieważ część unijnych krajów była początkowo niechętna, Cypr blokował sankcje za Krym.

Ostatecznie jednak wycofał sprzeciw i decyzja mogła ostatecznie wejść w życie. A zatem czarna unijna lista za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy liczy teraz 177 osób. Są na niej separatyści z Krymu, a także rosyjscy politycy i wojskowi. Wszyscy mają zakaz wjazdu do Unii i zablokowane pieniądze w europejskich bankach. Także 44 firmy znajdujące się na czarnej liście będą miały nadal zamrożone aktywa we Wspólnocie.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UE rozszerzy sankcje na Rosję? Cypr miał blokował decyzję

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 13:50
Ministrowie państw członkowskich UE prawdopodobnie zaakceptują 28 stycznia propozycję rozszerzenia sankcji związanych z aneksją Krymu przez Rosję. W poniedziałek sprawa trafi pod obrady ambasadorów UE - dowiedziała się PAP ze źródeł unijnych.
rozwiń zwiń