X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Komisja Europejska potwierdziła spotkania wiceprzewodniczącej Very Jourovej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 13:00
We wtorek w Warszawie wiceszefowa Komisji spotka się z przedstawicielami rządu - ministrem sprawiedliwości i wiceministrem spraw zagranicznych, a także z marszałkami Sejmu i Senatu oraz I prezes Sądu Najwyższego i prezes Trybunału Konstytucyjnego.
Vera Jourova
Vera JourovaFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Tematem rozmów mają być przede wszystkim zmiany w sądownictwie, co do których zastrzeżenia ma Komisja Europejska i związane z tym kwestie praworządności. Jeden z urzędników w Komisji Europejskiej powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej, że rozmowa w MSZ ma dotyczyć głównie polityki historycznej, walki z dezinformacją i propagandą.

Potwierdzony program

vera jourova free shut 1200.jpg
Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej z dwudniową wizytą w Polsce

Potwierdzony dziś program spotkań oznacza, że nie dojdzie do spotkania z przedstawicielami Krajowej Rady Sądownictwa i prezesami Izby Dyscyplinarnej oraz Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, na co liczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

- Mamy nadzieję, że dialog, który Komisja deklaruje jest rzeczywisty i że zamiar jego prowadzenia będzie odzwierciedlony w rozmowie ze wszystkimi uczestnikami tej debaty - mówił w sobotę wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

W niedzielę jeden z unijnych urzędników nie wykluczał jeszcze spotkania Very Jourovej z Krajową Radą Sądownictwa. Na razie jednak taka rozmowa nie jest przewidziana.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reforma sądownictwa. Szef MSZ spotkał się z wiceprzewodniczącą KE

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 16:24
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się w Brukseli z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Verą Jourovą. Przed rozpoczęciem rozmowy szef polskiej dyplomacji informował, że będzie ona dotyczyć m.in. praworządności. 
rozwiń zwiń