X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy szykują się na inwazję imigrantów. Media informują o poufnym raporcie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 11:41
Europie grozi kolejny kryzys migracyjny - alarmuje niemiecki dziennik "Bild", powołując się na poufny raport rządu Niemiec, do którego dotarli dziennikarze.
Afgańczycy w obozie dla uchodźców
Afgańczycy w obozie dla uchodźcówFoto: EPA/DIMITRIS TOSIDIS

"Wobec coraz większej presji migracyjnej, malejącej akceptacji ludności (dla migrantów) i napiętej sytuacji gospodarczej w kraju tureckie władze intensyfikują działania przeciwko uchodźcom/migrantom" - czytamy w przytoczonym przez "Bild" raporcie niemieckiego rządu.

migranci-1200-pap.jpg
Więcej migrantów odesłanych poza granice UE. Jest raport Frontexu

Od grudnia w Turcji obowiązuje ustawa zaostrzająca regulacje azylowe i deportacyjne - przypomina gazeta. W konsekwencji osobom, których wnioski o azyl zostały odrzucone, odmawia się pomocy społecznej i opieki zdrowotnej; same mają też ponosić koszty deportacji.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Bieszczady: przez "zieloną granicę" bez dokumentów. Syryjczycy w rękach służb

"Wiele prowincji odmawia przyjmowania syryjskich uchodźców. Po tym, jak Stambuł podjął surowe kroki przeciwko uchodźcom, którzy żyli tam bez zezwolenia, miasto opuściło ponad 100 tys. Syryjczyków" - relacjonuje dokument.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Węgry: odkryto tunele pod granicą. Wewnątrz było kilkudziesięciu imigrantów

dzieci islam muslim f 1200.jpg
Najpopularniejsze imiona w Austrii: Aleksander, Maksymilian i... Muhammed

Oznacza to, że przynajmniej część z 4,2 mln migrantów znajdujących się na terytorium Turcji (3,7 mln z nich to Syryjczycy) zdecyduje się na przedostanie się do Europy. Według niemieckiego raportu przemytnicy ludzi wietrzą już złoty interes i zaczynają coraz bardziej koordynować swoje działania, z zawieraniem porozumień cenowych włącznie.

Do końca 2019 roku do Europy szlakiem przez wschodnią część Morza Śródziemnego trafiło do Europy ponad 70 tys. migrantów. W 2018 roku było ich 48 tys. - przypomina "Bild".

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy: imigracyjne kłamstwo. Tak przybysze oszukują system azylowy

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 15:46
Z badań wykonanych przez specjalistów z zakresu medycyny sądowej wynika, że nawet 40 procent migrantów szukających w Niemczech azylu fałszuje dane dotyczące swojego wieku. Badania zleciły niemieckie sądy oraz Jugendamty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ursula von der Leyen: trzeba skutecznie sterować procesami migracyjnymi

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 15:40
Desygnowana na szefową Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oznajmiła, że UE powinna starać się skutecznie sterować procesami migracyjnymi. Niemiecka polityk spotkała się z kanclerz Angelą Merkel, żeby omówić priorytety nowej KE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd Niemiec chce integrować migrantów jeszcze przed ich wjazdem. Ma na to plan

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 07:54
Niemiecki gabinet rządowy wypracował pierwszą część tzw. narodowego planu działań na rzecz integracji. Chodzi o przygotowywanie w przyszłości imigrantów do życia w Niemczech już w krajach ich pochodzenia.
rozwiń zwiń