X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Człowiek, który odkrył Holokaust". Komiks o Janie Karskim we włoskiej gazecie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 09:57
"La Repubblica", jeden z najpoczytniejszych włoskich dzienników, wyszedł w piątek z dodatkiem poświęconym Janowi Karskiemu. To 160-stronicowy komiks pod tytułem "Jan Karski. Człowiek, który odkrył Holokaust".
Audio
  • Autor komiksu Marco Rizzo powiedział w rozmowie z Polskim Radiem, że ma w planach wydanie powieści graficznej poświęconej Witoldowi Pileckiemu. Relacja Piotr Kowalczuka z Rzymu (IAR)
Okładka włoskiej edycji komiksu Jan Karski. Człowiek, który odkrył Holokaust
Okładka włoskiej edycji komiksu "Jan Karski. Człowiek, który odkrył Holokaust"Foto: inedicola.gedi.it

Komiks po raz pierwszy ukazał się sześć lat temu. Opowiada o losach Karskiego, który był świadkiem Holokaustu, sporządził raport dla aliantów i osobiście informował o tragedii Żydów prezydenta Stanów Zjednoczonych Franklina Delano Roosevelta.

Karski-663x364.jpg
Serwis specjalny Polskiego Radia o Janie Karskim

Autorzy komiksu to dziennikarz Marco Rizzo i rysownik Lelio Bonaccorso. "La Repubblica" poświęca postaci Jana Karskiego także obszerny tekst. Mieszkający w Palermo Rizzo powiedział Polskiemu Radiu w rozmowie telefonicznej, że ma w planach wydanie powieści graficznej poświęconej Witoldowi Pileckiemu.

We wtorek w Rzymie w "Domu Pamięci i Historii" wystawę poświęconą Janowi Karskiemu, stworzoną przez Muzeum Historii Polski, otworzyła Anna Maria Anders, ambasador Rzeczypospolitej we Włoszech.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raport Jana Karskiego o Holokauście

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 06:00
10 grudnia 1942 Edward Raczyński przedstawił aliantom szczegółowy raport o Holokauście, sporządzony na podstawie dokumentów przywiezionych do Londynu przez Jana Karskiego.
rozwiń zwiń