X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rząd Niemiec chce integrować migrantów jeszcze przed ich wjazdem. Ma na to plan

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 07:54
Niemiecki gabinet rządowy wypracował pierwszą część tzw. narodowego planu działań na rzecz integracji. Chodzi o przygotowywanie w przyszłości imigrantów do życia w Niemczech już w krajach ich pochodzenia.
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: PAP/Kay Nietfeld

– Chcemy jeszcze przed przybyciem tych ludzi do Niemiec ustawić tory integracji – wyjaśniła pełnomocniczka rządu RFN ds. integracji Annette Wiedemann-Mautz. 

– W ten sposób nawiązujemy do doświadczeń klasycznych krajów emigracyjnych. Także ustawa o ściąganiu do Niemiec specjalistów, która wejdzie w życie od marca br., zawiera ten wymóg. Działania te mają zapewnić, że Niemcy w światowej konkurencji o pozyskanie fachowców staną się atrakcyjniejsze – dodała.

policja niemcy berlin 1200 shutter.jpg
Byli deportowani, znów wracają do Niemiec. Teraz ma im grozić pobyt w areszcie

Jednocześnie poprzez kampanię informacyjną zapobiegać będzie się nierealnym oczekiwaniom potencjalnych imigrantów. Jak zaznaczyła, jest to "zupełnie nowy obszar" dla rządu i wdraża on pewną "zmianę paradygmatów".

Plan działania przedstawiony na początku marca

Narodowy plan działań na rzecz integracji dzieli proces imigracji na pięć faz, a jedną z nich jest wstępne przysposobienie do życia w Niemczech. Zostanie on przedstawiony na początku marca na 11. szczycie integracyjnym w Urzędzie Kanclerskim.

W 10 krajach partnerskich niemieckie ministerstwo rozwoju chce informować w specjalnych  punktach doradztwa o szansach i przesłankach regularnej migracji do Niemiec oraz o ryzykach nielegalnej migracji.

Centra takie powstać mają np. w Afganistanie, Albanii i Maroku. Tak zwaną wstępną integracją w większości krajów zająć mają się Instytuty Goethego, urzędy ds. migracji młodzieży czy kościelna "Diakonia".

kad, dw.com

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak