X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wojna domowa w Libii. Jest nadzieja na rozmowy pokojowe

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 21:06
Jest szansa na uspokojenie wojny domowej w Libii. Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Mass poinformował, że przywódcy rebeliantów chcą osiągnąć porozumienie z władzami. Szef niemieckiej dyplomacji odwiedził libijskie miasto Benghazi, a jego słowa padły w kilka dni po tym, jak rozmowy pokojowe w Moskwie zakończyły się fiaskiem.
Audio
  • Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Mass poinformował, że przywódcy rebeliantów chcą osiągnąć porozumienie z władzami. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Heiko Maas.  Khalifa Haftar
Heiko Maas. Khalifa HaftarFoto: PAP/EPA/XANDER HEINL/PHOTOTHEK.NET HANDOUT

Leżąca w Afryce Północnej, niedaleko granic Europy Libia jest uważana za państwo upadłe. Po tym jak rewolucja arabskiej wiosny dziewięć lat temu odsunęła od władzy wieloletniego dyktatora Muamara Kadafiego, walczące o jego obalenie bojówki same rozpoczęły konflikt między sobą, który z przerwami trwa do dzisiaj.

Erdogan_1200.jpg
Prezydent Turcji sugeruje możliwość wysłania wojsk do Libii

Uznawany przez społeczność międzynarodową rząd panuje wyłącznie w stolicy kraju, a wspierane przez Rosję oddziały rebeliantów pod dowództwem generała Khalify Haftara zdobywają kolejne tereny w kraju i walczą o przejęcie kontroli nad Trypolisem. Zwaśnione strony spotkały się w tym tygodniu na rozmowach pokojowych w Moskwie, ale Haftar opuścił Rosję i nie doszło do porozumienia.

"Haftarowi zależy na porozumieniu"

Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Mass poinformował, ze Haftarowi zależy na porozumieniu i że weźmie on udział w organizowanych w niedzielę przez niemiecki rząd w Berlinie kolejnych rozmowach pokojowych. Po drodze do Niemiec libijski generał miał też rozmawiać o ewentualnym zawieszeniu broni w czasie krótkiej wizyty w stolicy Grecji.

Libia jest jednym z czołowych eksporterów ropy naftowej w regionie. Niestabilność w kraju spowodowała, że w ostatnich latach kraj stał się także hubem dla przemytników, którzy nielegalnie przerzucali emigrantów do Europy. Mimo zapowiedzi szerokiej współpracy z Libią przez Unię Europejską, nie udało się na razie poprawić bezpieczeństwa ani sytuacji gospodarczej w kraju.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Erdogan: wyślemy wojska do Libii w przyszłym miesiącu

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 16:10
- Na prośbę Trypolisu Turcja wyśle do Libii swe wojska w przyszłym miesiącu - ogłosił w czwartek turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan. Szef MSW rządu porozumienia narodowego w Trypolisie Fathi Baszagha powiedział, że żadna oficjalna prośba w tej sprawie nie została wystosowana. - Rosja jest tam obecna z dwoma tysiącami bojowników Wagnera - mówił też w czwartek Erdogan. Dodał też, że w Libii jest ok. 5 tys. bojowników z Sudanu.
rozwiń zwiń