X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Burze i deszcze pomagają walczyć z pożarami w Australii

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 17:45
Gwałtowne burze i intensywne opady deszczu pomagają w walce z pożarami w Australii. W niektórych miejscach tak obfitych opadów nie było od prawie dziesięciu lat. Strażacy twierdzą, że nie doprowadzi to do ugaszenia ognia we wszystkich miejscach. Znacznie ograniczy jednak obszar objęty pożarami i ułatwi ich opanowanie.
Australia
AustraliaFoto: PAP/EPA/JAMES GOURLEY

Burze i opady mają się utrzymać przez najbliższych kilka dni w dotkniętej żywiołem wschodniej i południowej części Australii. Synoptycy przewidują, że zjawiska te będą występować również tam, gdzie od trzech lat panuje susza, także w miejscach, w których intensywnych opadów nie było od lat. Z występowaniem burz i opadów wiąże się jednak ryzyko powodzi i lawin błotnych.

australia-1200-pap.jpg
Pożary w Australii. "Tajna misja" zakończona sukcesem

Pożary australijskiego buszu rozpoczęły się we wrześniu. W ich wyniku zginęło 29 osób. Szacuje się, że ogień zabił około miliarda zwierząt. Pożary zniszczyły ponad 2500 domów. Najbardziej dotknięte skutkami żywiołu są trzy stany - Nowa Południowa Walia, Wiktoria i Queensland.

W piątek rano w Nowej Południowej Walii były 82 pożary, spośród których 30 było nieopanowanych. W stanie Wiktora natomiast było kilkanaście pożarów.

Ponad 3 miliardy dolarów strat

Jeden z australijskich banków oszacował straty spowodowane przez pożary na 3 miliardy 450 milionów dolarów amerykańskich. Z kolei izba turystyczna przedstawiła szacunki, z których wynika, że z tego powodu branża straciła równowartość prawie 700 milionów dolarów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Debata PE o pożarach w Australii. Polityk PiS: ten parlament nie troszczy się o klimat

Pożary australijskiego buszu występują co roku. Zwykle jednak mają miejsce w miesiącach letnich. Tym razem rozpoczęły się znacznie wcześniej. Poza tym kierunek wiatru i rozprzestrzeniania się ognia często się zmienia w sposób trudny do przewidzenia.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Obowiązkiem jest przyjście z pomocą". Australijska misja pomoże ofiarom pożarów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 07:54
Misja katolicka w Australii pomaga osobom dotkniętym przez pożary. - Mamy obowiązek angażować się w sprawy krajowe - mówi dyrektor misji Brian Lucas w rozmowie z portalem Vatican News.
rozwiń zwiń