X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ocieplenie stosunków na linii USA-Chiny

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 05:50
Rozejm w wojnie handlowej pomiędzy USA a Chinami staje się faktem. Przedstawiciele obu krajów podpiszą w środę w Waszyngtonie porozumienie, na mocy którego Pekin zakupi amerykańskie produkty za niemal 200 miliardów dolarów. W zamian za to Stany Zjednoczone wstrzymają podnoszenie ceł na chińskie produkty.
Audio
  • Porozumienie USA - Chiny. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/ERIK S. LESSER

Ceremonia zawarcia porozumienia odbędzie się w Białym Domu. Dokument podpiszą prezydent Donald Trump i wicepremier Chin Liu He. Chiny zobowiążą się w nim do zakupu w najbliższych dwóch latach amerykańskich wyrobów przemysłowych za 80 miliardów, energii za 53 miliardy, produktów żywnościowych za 35 miliardów i usług za 32 miliardy dolarów.

Czytaj więcej
trump free 1200.jpg
Starcie gigantów. 2019 rok upłynął pod znakiem wojny handlowej

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Rafał Tomański: Chińczycy mogą sądzić, że przychylność Donalda Trumpa można kupić

Pekin zobowiąże się także do znoszenia reguł wymagających transferu amerykańskiej technologii do chińskich podmiotów. W przededniu podpisania porozumienia Waszyngton wycofał się z uznawania Chin za manipulatora walutowego.

 Porozumienie nie zawiera jednak harmonogramu znoszenia ceł jakie USA nałożyły na import z Chin o wartości 370 miliardów dolarów. Ma to zostać uregulowane w kolejnej umowie, nad którą negocjacje pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem mają rozpocząć się wkrótce. Dokument, który ma zostać podpisany w środę w Biały Dom określa mianem porozumienia pierwszego etapu.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojna handlowa USA-Chiny. Jacek Bartosiak: to hegemoniczne starcia i budowanie nowego ładu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 18:24
- Wojna handlowa trwa. Uważam, że nie skończy się szybko, a to jest jej kolejna odsłona - mówił w audycji "Więcej świata" dr Jacek Bartosiak, ekspert do spraw geopolityki i strategii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Wróblewski: na razie trwa przeciąganie liny, ale to Chiny bardziej stracą na konflikcie z USA

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 12:14
– Gospodarka Chin nastawiona jest na eksport dlatego Chińczycy potrzebują amerykańskiego rynku, by podtrzymać swój wzrost gospodarczy – powiedział Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. W Polskim Radiu 24 rozmowa na temat wojny handlowej pomiędzy dwiema gospodarczymi potęgami świata.
rozwiń zwiń