X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja oskarża Polskę o "kłamstwa historyczne". Złoży w Radzie Europy projekt rezolucji

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 20:51
- Rosja zamierza złożyć w Radzie Europy projekt rezolucji krytykującej Polskę za "kłamstwa historyczne i manipulację faktami" dotyczącymi wybuchu II wojny światowej - zapowiedział przewodniczący komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy Leonid Słucki. 
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFoto: PAVEL GOLOVKIN / POOL

W zeszłym tygodniu polski Sejm przyjął uchwałę potępiającą prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli Rosji, w tym prezydenta Władimira Putina. Słucki przyznał, że projekt potępiający Polskę zostanie wkrótce złożony w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Sprawa dotyczy przyczyn wybuchu II wojny światowej.

moskwa kreml 1200.jpg
Kolejne kłamstwa Rosji na temat Polski. Tym razem chodzi o nazistowskie obozy zagłady

Przewodniczący zapowiedział, że rosyjscy parlamentarzyści będą teraz omawiać projekt rezolucji z reprezentantami innych krajów i zachęcać ich do jego poparcia. Przed złożeniem projektu Rosjanie chcą mieć jednak pewność, że rezolucja zostanie przyjęta, a „Polacy, którzy próbują zamazywać historię, nie odniosą sukcesu”.

"Niedopuszczalne wydarzenia"

- Naszym zadaniem jest konsekwentne przekazywanie prawdy tym, którzy nie są świadomi tego, co dzieje się dzisiaj w Warszawie - powiedział Słucki. Dodał, że chodzi o to, by „więcej polityków w Europie zdało sobie sprawę, jakie niedopuszczalne wydarzenia mają miejsce w Polsce i jakie decyzje są tam podejmowane”.

W zeszłym tygodniu polski Sejm przez aklamację przyjął uchwałę potępiającą „prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej”.

Wskazano w niej, że po zawarciu 23 sierpnia 1939 r. w Moskwie „haniebnego paktu Ribbentrop-Mołotow pierwszymi ofiarami obu totalitaryzmów były Polska i państwa Europy Środkowo-Wschodniej”.


TVP INFO/DoRzeczy.pl/pkr

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Rosja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak