X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ewakuacja mieszkańców i zawieszone loty. Jeden z filipińskich wulkanów bliski erupcji

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 17:00
Około dwóch tysięcy osób ewakuowano z okolic wulkanu Taal na Filipinach. Powodem jest jego zwiększona aktywność i przewidywana erupcja. Lotnisko w Manili zostało zamknięte.
Z powodu zwiększonej aktywność wulkanu Taal na Filipinach i jego przewidywanej erupcji ewakuowano już ok. 2 tys. osób
Z powodu zwiększonej aktywność wulkanu Taal na Filipinach i jego przewidywanej erupcji ewakuowano już ok. 2 tys. osóbFoto: PAP/EPA/FRANCIS R. MALASIG

Filipiny znajdują się w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, czyli strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych na Pacyfiku.

Erupcja wulkanu Japonia 1200 PAP.jpg

Japonia: stan alarmowy po erupcji wulkanu

Wulkan Taal wyrzuca w górę masy popiołu. Zjawisku temu towarzyszą dudniące dźwięki i wstrząsy. Sejsmolodzy zarejestrowali przemieszczanie się magmy w kierunku krateru. Szef Filipińskiego Instytutu Wulkanologii i Sejsmologii Renato Solidum powiedział agencji prasowej AFP, że erupcja może nastąpić w ciągu kilku dni lub kilku tygodni.

W niedzielę instytut podniósł poziom alarmowy dookoła wulkanu do poziomu czwartego w pięciostopniowej skali, co wskazuje, że do erupcji może dojść "w ciągu godzin lub dni". Poziom piąty jest ogłaszany już w trakcie trwania erupcji wulkanu.

Taal znajduje się ok. 65 kilometrów na południe od Manili. Jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na Filipinach. Jego ostatnia erupcja miała miejsce w 1977 r.

bb

Czytaj także

Silne trzęsienie ziemi na Filipinach. Zniszczone budynki, kilkanaście osób rannych

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 11:00
14 osób rannych, zniszczone budynki i drogi - to wstępny bilans niedzielnego trzęsienia ziemi na wyspie Mindanao na południu Filipin. Amerykańska służba geologiczna zweryfikowała jego magnitudę z 6,9 do 6,8.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybuch wulkanu w Nowej Zelandii. Liczba ofiar śmiertelnych erupcji wzrosła do 18

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 10:07
Bilans ofiar śmiertelnych wybuchu wulkanu na Białej Wyspie w Nowej Zelandii wzrósł do 18 - poinformowała w niedzielę policja. Ratownikom nie udało się zlokalizować żadnego z ciał dwóch ostatnich zaginionych osób.
rozwiń zwiń