X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koniec piekła na ziemi? Warunki sprzyjają gaszeniu pożarów w Australii

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 15:30
Niższa temperatura sprzyja akcji gaśniczej w Australii. Zmniejsza też ryzyko powstawania pożarów. Z prognoz wynika, że korzystne warunki - niższa temperatura i pojawiające się opady - mają się utrzymać tydzień.
Audio
  • Warunki sprzyjają gaszeniu pożarów w Australii cz. II (IAR)
  • Warunki sprzyjają gaszeniu pożarów w Australii cz. I (IAR)
Warunki sprzyjają gaszeniu pożarów w Australii
Warunki sprzyjają gaszeniu pożarów w AustraliiFoto: AP/Associated Press/East News

Wyspa Kangura 1200 pap.jpg
Ogromne pożary pustoszą Wyspę Kangura. Ogień strawił 155 tys. hektarów

Podczas walki z ogniem zginął kolejny strażak. 60-letni Bill Slade został przygnieciony przez drzewo. Prezes parków narodowych stanu Wiktoria Matthew Jackson powiedział, że 60-letni strażak miał 40-letnie doświadczenie. Był jednym z najbardziej doświadczonych i najbardziej sprawnych strażaków.

Premier Scott Morrison powiedział, że strażak ze stanu Wiktoria jest 28 ofiarą pożarów trwających w Australii od września. - To straszna tragedia. Wszystkie te osoby, to ofiary tych okropnych pożarów. W sumie z tego powodu zginęło 28 osób - powiedział Scott Morrison.

australlia_1200.jpg
Australia walczy z żywiołem. Kolejne masowe ewakuacje mieszkańców

Pożary objęły 10 milionów 300 tysięcy hektarów

Premier Australii przyznał, że należy dokonać przeglądu regulacji dotyczących przeciwdziałania katastrofom naturalnym w skali kraju. Zapowiedział przedstawienie projektu w tej sprawie.

Pożary, które rozpoczęły się w Australii we wrześniu objęły 10 milionów 300 tysięcy hektarów. Zniszczyły około 2000 domów. Tylko w stanie Nowa Południowa Walia są 123 pożary, spośród których 47 nie udało się dotychczas opanować.

W gaszeniu ognia Australijczykom pomaga około 100 strażaków ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. W najbliższym czasie z państw tych ma przyjechać jeszcze około 140 strażaków.

Australia 1200.jpg
Prezes Fundacji WWF – Polska: pożary w Australii mogą opanować jedynie porządne deszcze

Pożary australijskiego buszu wybuchają co roku w miesiącach letnich. Tym razem rozpoczęły się znacznie wcześniej niż zwykle. Poza tym kierunek rozprzestrzeniania się ognia często się zmienia w sposób trudny do przewidzenia.

Jeden z wiodących australijskich banków oszacował straty spowodowane przez pożary na 3 miliardy 450 milionów dolarów amerykańskich.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Australia: 183 osoby ukarane w związku z pożarami lasów. Zarzuty wobec podpalaczy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 12:42
Gigantyczne pożary pustoszące Australię to nie tylko skutek mniejszych niż średnie opadów deszczu i wyższych temperatur. Policja zatrzymała 24 osoby celowo podpalające busz - informuje CNN.com.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Australia płonie. Piloci opublikowali przerażające nagranie

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 16:10
Gigantyczne pożary pustoszą Australię. Piloci podczas jednej z akcji ratunkowych udostępnili nagranie z kokpitu, na którym widać, z jak trudnymi warunkami musieli się mierzyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiana pogody w Australii. Strażacy liczą na "siedem najlepszych dni"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 16:26
Pogoda sprzyja akcji gaśniczej w Australii. Z prognoz wynika, że w ciągu najbliższego tygodnia temperatura będzie niższa, wystąpią też opady.
rozwiń zwiń