X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie. NATO przenosi część personelu z Iraku

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 17:55
- NATO podjęło decyzję o przeniesieniu części personelu z Iraku - poinformowali dyplomaci z kwatery głównej Sojuszu w Brukseli tłumacząc to względami bezpieczeństwa. Misja NATO-wska w Iraku liczy kilkuset żołnierzy, którzy od jesieni 2018 roku szkolili irackie siły bezpieczeństwa, by skuteczniej mogły one walczyć z organizacją terrorystyczną o nazwie Państwo Islamskie.
Audio
  • W sobotę Sojusz zdecydował o czasowym zawieszeniu operacji w ramach misji. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
NATO
NATOFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

W sobotę Sojusz zdecydował o czasowym zawieszeniu operacji w ramach misji. Sytuacja w regionie jest napięta po zabiciu w Bagdadzie przez Amerykanów najważniejszego irańskiego dowódcę. Iran zapowiedział odwet, a iracki parlament zażądał zakończenia misji zagranicznych sił wojskowych. 

Czytaj więcej
stoltenberg 1200 shutterstock.jpg
Stoltenberg o misji NATO w Iraku: może być wznowiona, o ile sytuacja pozwoli

- We wszystkich naszych działaniach bezpieczeństwo naszego personelu jest najważniejsze - powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej jeden z NATO-wskich dyplomatów. Dodał, że dlatego Sojusz zdecydował o zawieszeniu szkoleń w Iraku a teraz podejmuje wszelkie niezbędne decyzje, by chronić swój personel.

Narada ambasadorów

- Obejmuje to tymczasowe przeniesienie części personelu w różne miejsca zarówno w Iraku jak i poza nim - poinformował dyplomata Sojuszu. Powiedział też, że nie oznacza to, że NATO wycofuje się z Iraku. Podkreślił, że Sojusz jest gotowy kontynuować szkolenia i pomagać w tworzeniu irackich sił, jeśli tylko sytuacja w Iraku ulegnie poprawie.

Takie stanowisko przedstawił również sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg po zwołanej w trybie pilnym, poniedziałkowej naradzie ambasadorów państw Sojuszu. Później, podczas rozmowy telefonicznej z premierem Iraku poinformował, że państwa Sojuszu chcą kontynuować misję szkoleniową. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie szefów MSZ państw NATO. W tle różnice zdań w Sojuszu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 16:24
Dziś w Brukseli spotkanie ministrów spraw zagranicznych NATO i przygotowanie do jubileuszowego szczytu przywódców w Londynie, w 70.rocznicę utworzenia Sojuszu.
rozwiń zwiń