X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

IKEA zapłaci gigantyczne odszkodowanie rodzicom dziecka przygniecionego przez komodę

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 13:53
46 milionów dolarów - taką kwotę w ramach odszkodowania od IKEI otrzymają rodzice tragicznie zmarłego dwulatka. Ich dziecko zostało śmiertelnie przygniecione przez zakupioną w 2017 r. w sklepie IKEA komodę Malm. Przedsiębiorstwo zgodziło się na ugodę i zobowiązało się do wypłacenia rekordowej w historii USA kwoty za śmierć dziecka.
IKEA
IKEAFoto: pixabay

- Chociaż żadna ugoda nie może zmienić tragicznych wydarzeń, które nas tu przywiodły, ze względu na rodzinę i wszystkich zaangażowanych w sprawę, jesteśmy wdzięczni, że spór ten został rozstrzygnięty - poinformował rzecznik IKEI.

Kwota ugody została ogłoszona także przez prawników reprezentujących Joleen i Craiga Dudka, rodziców zmarłego dziecka. Mieszkająca w Kalifornii para otrzyma rekordowe 46 milionów dolarów. Jak podaje "New York Times", komoda najprawdopodobniej przewróciła się na dziecko podczas zabawy.

Według ustaleń biegłych do uduszenia doszło poprzez nacisk szafki na jego szyję. Dwulatek zmarł w maju 2017 r. W wyniku wadliwego projektu komody na całym świecie zginęło ośmioro dzieci. Władze IKEI zdecydowały się na wycofanie komody Malm ze sprzedaży po tym, jak klienci zaczęli zgłaszać istniejącą w szafce usterkę.

kad, tvp.info

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak