X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Aborcja najczęstszą przyczyną śmierci w 2019 r. Zatrważające dane

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 13:00
W minionym 2019 roku najczęstszą przyczyną śmierci była aborcja - wynika z raportów niezależnej witryny Worldometers. Okazuje się, że na całym świecie pozbawiono życia ponad 42 mln 300 tys. nienarodzonych dzieci.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Witryna Worldometers gromadzi dane pochodzące od rządów oraz innych organizacji, a następnie opracowuje je wraz z szacunkami i prognozami na przyszłość. Zgony spowodowane sztucznym poronieniem nie są uwzględniane wśród statystyk przyczyn śmierci. Kiedy porówna się informacje, można zobaczyć, że aborcja potraktowana jako "zabieg medyczny" znacząco przewyższa liczebnie pozostałe przyczyny zgonów.

1200_aborcja_shutterstock.jpg
"Wojna cywilizacji". Przemysł aborcyjny a kształtowanie społeczeństwa

Przy 42,3 milionach zabitych dzieci poczętych, 8,2 miliona osób zmarło na raka, 13 milionów na inne choroby, 5 milionów wskutek palenia papierosów, a 1,7 miliona na HIV/AIDS.

lifenews.com/radiomaryja.pl/twitter.com/worldometers.info/pb

Czytaj także

Maciej Kożuszek: lewica walczy o prawa zwierząt, a ignoruje prawa dzieci nienarodzonych

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 11:11
- Lewica, która ma ciągle problem z przyznaniem tego, że dzieci nienarodzone mają swoje prawa, walczy o prawa zwierząt. To jest mentalność dzikich - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Kożuszek (publicysta "Gazety Polskiej Codziennie").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik Praw Dziecka: "Aborcja bez granic" oferuje pomoc w zbrodni zabójstwa

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 13:28
- Organizacje, które chcą nakłaniać kobiety do zabicia dziecka nienarodzonego, mówią o swoim działaniu, że jest to "pomoc". To jest coś, co by nie przeszło przez myśl największym zbrodniarzom, żeby tak nazywać tego typu działania - skomentował Rzecznik Praw Dziecka inicjatywę "Aborcja bez granic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kościół w Irlandii Północnej ostrzega przed braniem udziału w "procederze aborcji"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 12:45
Wszyscy chrześcijanie i ludzie dobrej woli są zobowiązani w sumieniu do nie współdziałania w tym procederze, nawet jeżeli uznany jest przez prawo cywilne - napisali hierarchowie kościoła w Irlandii Północnej odnosząc się do  nowych przepisów ws. aborcji.  
rozwiń zwiń