X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rosyjskie media odnotowały oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 21:30
Część rosyjskich mediów odnotowała oświadczenie szefa polskiego rządu w sprawie niedawnych wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina. Rosyjski przywódca zarzucił Polsce zmowę z hitlerowskimi Niemcami i zanegował odpowiedzialność Związku Radzieckiego za wybuch II wojny światowej. 
Audio
  • Część rosyjskich mediów odnotowała oświadczenie szefa polskiego rządu w sprawie niedawnych wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Ілюстраційне фотоFoto: pxhere.com, CC0 Public Domain

W odpowiedzi Władimirowi Putinowi premier Mateusz Morawiecki napisał: "Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie”. Podobne do polskiego premiera stanowisko w sprawach dotyczących II wojny światowej zajmują historycy stowarzyszenia "Memoriał". W swoich publikacjach naukowych podnoszą oni, że sowiecka i współczesna rosyjska wersja wydarzeń historycznych opiera się na kłamstwach i nadinterpretacjach.

Agencja Ria Novosti podała, że Mateusz Morawiecki obarczył Związek Radziecki odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej w równym stopniu, co faszystowskie Niemcy. Rosyjska agencja podkreśliła też, że premier Polski nie uznaje paktu Ribbentrop - Mołotow za "pakt o nieagresji". 

premier_oświadczenie663.jpg
Premier: Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to świadomie

"Sojusz Hitlera i Stalina został błyskawicznie wcielony w życie. 1 września 1939 r. hitlerowskie Niemcy uderzyły na Polskę z zachodu, południa i północy, a 17 września ZSRR zrobił to samo, atakując ze wschodu" - cytuje oświadczenie Mateusza Morawieckiego agencja Ria Novosti.

"Historyczne kłamstwa sowieckiej propagandy"

Dalej rosyjska agencja publikuje kolejny fragment wypowiedzi szefa polskiego rządu, w którym czytamy: "Śmiertelne żniwo nazizmu, faszyzmu i komunizmu jest oczywistością dla ludzi naszego pokolenia. Oczywistością jest także to, kto za te zbrodnie odpowiada - i czyj sojusz rozpoczął II Wojnę Światową, najbardziej morderczy konflikt w dziejach ludzkości".

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Michał Dworczyk: na kłamstwa Władimira Putina należy reagować zdecydowanie

Ria Novosti zamieszcza też krótkie wyjaśnienie, które jest zgodne ze stanowiskiem władz Związku Radzieckiego i współczesnej Rosji, w którym podkreśla, że pakt Ribbentrop - Mołotow nie odbiegał od podobnych dokumentów podpisywanych z hitlerowskimi Niemcami do wybuchu II wojny światowej.

Historycy stowarzyszenia "Memoriał" badający stalinowskie zbrodnie nazywają tego typu wyjaśnienia "historycznymi kłamstwami sowieckiej propagandy" i przypominają, że Polska padła ofiarą dwóch totalitaryzmów: niemieckiego i sowieckiego.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politolog: trzeba działać rozważnie i odpierać ataki Władimira Putina

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 14:58
- Reakcja MSZ-u była jak najbardziej słuszna. Dodatkowo trzeba się starannie przygotować do rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Władimir Putin będzie wtedy w Izraelu. Można sobie tylko wyobrazić co będzie mówił  - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog dr Piotr Kościński (Akademia Finansów i Biznesu Vistula).
rozwiń zwiń