X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kościół w Irlandii Północnej ostrzega przed braniem udziału w "procederze aborcji"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 12:45
Wszyscy chrześcijanie i ludzie dobrej woli są zobowiązani w sumieniu do nie współdziałania w tym procederze, nawet jeżeli uznany jest przez prawo cywilne - napisali hierarchowie kościoła w Irlandii Północnej odnosząc się do  nowych przepisów ws. aborcji.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: a katz/ Shutterstock

"Wobec tego niesprawiedliwego prawa nikt w sumieniu nie jest zobowiązany do jakiejkolwiek współpracy ,czy też konkretnych działań z niego wypływających" - czytamy w nocie północnoirlandzkiego episkopatu.

Czytaj więcej
EN_aborcja-1200.jpg
Rzecznik Praw Dziecka: "Aborcja bez granic" oferuje pomoc w zbrodni zabójstwa

Hierarchowie podkreślili także prawo kobiet do odpowiednich konsultacji i wiarygodnych informacji w kwestii zagrożeń które idą wraz z aborcją.

W październiku wykonywanie aborcji w Irlandii Północnej zostało zdekryminalizowane. Kobiety mają do niej prawo w trzech przypadkach – gdy występuje ryzyko dla ich zdrowia, występują poważne wady płodu oraz gdy ciąża pochodzi z gwałtu.  

dcz 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka Brytania: posłowie za liberalizacją aborcji w Irlandii Północnej

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 08:00
Brytyjska Izba Gmin poparła liberalizację przepisów aborcyjnych i legalizację małżeństw homoseksualnych w Irlandii Północnej. Zmiana wejdzie jednak w życie wyłącznie w sytuacji, gdy do 21 października nie uda się powołać nowego rządu w Belfaście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biskupi: Irlandia Północna może stać się jednym z najbardziej proaborcyjnych krajów

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 18:51
"Wprowadzone zostało prawo, które czyni z Irlandii Północnej potencjalnie jeden z najbardziej proaborcyjnych krajów świata" – napisali tamtejsi biskupi w specjalnym oświadczeniu. "Jest to tragiczny dzień nie tylko dla nienarodzonych dzieci, ale i dla naszej lokalnej demokracji" – dodali hierarchowie.
rozwiń zwiń