X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pakiet mobilności. Polscy europosłowie: doszło do pozytywnego zwrotu

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 07:08
Według polskich europosłów doszło do "pozytywnego zwrotu" w pracach nad pakietem mobilności. Chodzi o projekt przepisów, który, w ocenie części specjalistów, mógłby doprowadzić do zwolnień w branży transportowej, szczególnie w krajach wschodniej Europy.
Audio
  • Według polskich europosłów doszło do "pozytywnego zwrotu" w pracach nad pakietem mobilności. Relacja Karola Surówki (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Ewa Studio

W tym tygodniu Komisja Europejska nie wykluczyła interwencji w sprawie projektu. Wiceszef Komisji, Valdis Dombrovskis mówił, że jest "zawiedziony" przygotowanymi przepisami, bo są one "niezgodne z Europejskim Zielonym Ładem".

parlament europejski free shut 1200.jpg
Bez porozumienia w UE ws. transportu międzynarodowego. Szkodliwe dla Polski przepisy wstrzymane

Kosma Złotowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości z komisji transportu, uważa to za pozytywny sygnał. - Jeżeli Pani Komisarz (ds. transportu Rovanie Plumb) nie podoba się uzgodnienie (w sprawie tego projektu), może wystąpić do Komisji o pozwolenie wystąpienia do Rady o konieczność jednomyślności (państw unijnych w głosowaniu nad tymi przepisami). Jednomyślności nie będzie, więc cały projekt może upaść - zaznaczył polityk.

Pakiet mobilności częściowo ujednolica płace w branży transportowej i nakłada na właścicieli firm nowe obowiązki biurokratyczne. Ogranicza też tak zwany kabotaż i zobowiązuje profesjonalnych kierowców do regularnych powrotów do kraju. Według Polski uderzy to przede wszystkim w firmy ze wschodu Europy i może doprowadzić do wzrostu kosztów oraz zwolnień.

Polska największą flotą transportową w UE

Przedstawiciele Komisji Europejskiej krytykują tymczasem fakt, że ciężarówki, zgodnie z projektem, wykonywałyby puste kursy, co, jak zaznaczono, jest nieekologiczne.

Elżbieta Łukacijewska, członkini komisji transportu z ramienia Platformy Obywatelskiej, zapowiada, że Polscy deputowani będą się starali do końca blokować wprowadzenie przepisów niekorzystnych dla polskich firm.

- Udało nam się przez dwa i pół roku opóźniać wdrożenie tego pakietu lub zmieniać jego zapisy. Przed nami jeszcze posiedzenie komisji transportu - wszystko jeszcze jest możliwe - mówiła. Polska ma w Unii Europejskiej największą flotę transportową. O przyjęcie pakietu mobilności walczy głównie Francja.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak