X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Parlament Europejski przegłosował rezolucję potępiającą Polskę. Chodzi o "strefy wolne od LGBT"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 14:21
Parlament Europejski przegłosował rezolucję, w której potępił "publiczną dyskryminację oraz mowę nienawiści" wobec mniejszości seksualnych. Kontekstem są doniesienia o tym, że niektóre samorządy i przedsiębiorstwa ogłosiły się "strefami wolnymi od LGBT". 
Audio
  • PE przegłosował rezolucje w sprawie "stref wolnych od LGBT". Relacja Karola Surówki (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/Pierre-Olivie

W rezolucji znalazły się wzmianki o Polsce. Dokument zyskał poparcie między innymi chadeków i socjalistów. Rezolucję krytykują konserwatywni deputowani. Za było 463 europosłów, 107 przeciw, a 105 wstrzymało się od głosu.

1200_LGBT_shutter.jpg
"Naruszenie zasady wolności słowa". Reakcja SDP na decyzję sądu ws. naklejek "GP"

Według części europosłów, między innymi z frakcji ludowców i socjalistów, "strefy wolne od LGBT" stygmatyzują i wykluczają mniejszości seksualne. W dokumencie zaznaczono, że takie "strefy" powstały przede wszystkim w południowo-wschodniej Polsce.

"Symboliczny sygnał"

Konserwatywni europosłowie są zdania, że Parlament Europejski został wprowadzony w błąd, jeśli chodzi o skalę problemu w naszym kraju. Politycy Prawa i Sprawiedliwości podkreślali, że "strefy wolne od LGBT", to pojedyncze inicjatywy, a instytucje publiczne w Polsce nie wspierają tylko zwalczają przypadki dyskryminacji. Niektórzy bronili też "stref wolnych od LGBT". Nazywali je "sprzeciwem wobec agresywnej ideologii".

O tym że taka rezolucja jest konieczna mówili między innymi europosłowie Koalicji Europejskiej i Lewicy, którzy zarzucali polskiemu rządowi bierność wobec przypadków dyskryminacji i antagonizowanie społeczeństwa wokół tego tematu.

Rezolucja nie jest prawnie wiążąca, ma być "symbolicznym sygnałem", który wpłynie na decyzje państw członkowskich.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Parlamencie Europejskim debata o "Strefach wolnych od LGBT" w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 22:26
Temat Polski wraca do Parlamentu Europejskiego - tym razem w kontekście tak zwanych "Stref wolnych od LGBT". Chodzi o naklejki, które wywiesiły niektóre polskie przedsiębiorstwa, ale też o uchwały części samorządów, które - jak określały to lokalne władze - "wyrażają sprzeciw wobec ideologii LGBT".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Jędraszewski o ideologii LGBT: jest coraz silniejsza i dotarła do wielu środowisk

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 08:06
- Wielce niebezpiecznym złem jest dzisiaj ideologia LGBT. Jest ona w Polsce coraz silniejsza i dotarła do wielu środowisk - mówi w wywiadzie dla "Do Rzeczy" abp Marek Jędraszewski. Jednocześnie podkreślił, że jest i zawsze był "bardzo daleki od piętnowania poszczególnych ludzi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Koc: intensywność donoszenia na Polskę przez opozycję zatrważająca

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 09:23
- Na forum europejskim mamy dyskusję na temat łamania praworządności w Polsce, co przecież nie ma miejsca. Opozycja przekłamuje rzeczywistość, co odbija się na Polsce bardzo negatywnie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Koc, senator PiS. Gościem audycji był także Grzegorz Napieralski, poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń