X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziennikarze w więzieniach. "Zagrożenie dla światowego systemu informacji"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 23:55
250 dziennikarzy jest przetrzymywanych w więzieniach na całym świecie - wynika z raportu Komitetu Ochrony Dziennikarzy. Główną przyczyną represji jest krytyka polityki rządów i partii oraz publikacje na temat korupcji i naruszania praw człowieka.
Audio
  • 250 dziennikarzy więzionych na całym świecie. Korespondencja Małgorzaty Kałuży (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ OFFFSTOCK

Joel Simon, dyrektor Komitetu Ochrony Dziennikarzy, zwraca uwagę, że zamykanie w więzieniach setek pracowników mediów stanowi zagrożenie dla światowego systemu informacji.

anna politkowska free 1200.jpg
Pisała o Putinie i o Czeczenii. Rocznica zabójstwa Anny Politkowskiej

Zarzuty wobec zatrzymanych

Na liście krajów ograniczających wolność prasy czołowe miejsca zajmują: Chiny, Turcja, Arabia Saudyjska, Egipt, następnie Erytrea, Wietnam, Iran, Rosja i Kamerun. W gronie więzionych jest 20 kobiet. Połowa aresztowanych dziennikarzy publikowała informacje w internecie.

Jedną z głównych przyczyn aresztowań są oskarżenia o propagowanie fałszywych wiadomości. Komitet Ochrony Dziennikarzy wskazuje na coraz ostrzejsze restrykcje ze strony rządu w Pekinie, który nie toleruje krytyki partii komunistycznej. W Turcji dziennikarzom nieprzychylnym władzy zarzuca się współpracę z grupami terrorystycznymi.

Zapłacili życiem

Jak wynika z raportu Komitetu, w tym roku 25 dziennikarzy zginęło z racji wykonywania zawodu. Większość z nich zamordowano w Meksyku, gdzie trwa wojna z kartelami narkotykowymi.

Działający w Nowym Jorku Komitet Ochrony Dziennikarzy został założony w 1981 roku, aby chronić dziennikarzy i wolność prasy.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zabójstwo Dżamala Chaszodżdżiego. Król Arabii Saudyjskiej apeluje o spokój

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 07:59
Saudyjski król Salaman rozpoczął tygodniową wizytę w miastach królestwa, która uspokoić ma nastroje po zabójstwie dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. To pierwsza taka podróż 82 letniego władcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójstwo dziennikarki w Londonderry. Zatrzymano dwie osoby

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 12:31
Policja w Londonderry w Irlandii Północnej aresztowała dwóch mężczyzn w związku z zabójstwem dziennikarki podczas rozruchów w tym mieście. W opublikowanym oświadczeniu czytamy, że podejrzani w wieku 18 i 19 lat zostali zatrzymani pod zarzutem udziału w akcie terrorystycznym. 
rozwiń zwiń