X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Szef RE: neutralność klimatyczna to kluczowy projekt dla przyszłości Europy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 15:14
Szef Rady Europejskiej Charles Michel wyraził nadzieję na osiągnięcie porozumienia w sprawie neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku. Zdaniem nowego szefa Rady, to sprawa numer jeden na rozpoczynającym się 12 grudnia szczycie przywódców państw Wspólnoty.
Charles Michel
Charles MichelFoto: EPA/JULIEN WARNAND

- Neutralność klimatyczna to bardzo ważny cel, to także bardzo silny sygnał dla przyszłości. Oznacza to, że trzeba mocno inwestować w badania i innowacje, w ten nowy, kluczowy dla przyszłości Europy projekt. Czeka nas bardzo ważna dyskusja. Mam nadzieję, że osiągnięcie porozumienia będzie możliwe podczas tego szczytu - powiedział przewodniczący Rady.

Zielony Ład

morawiecki 1200.jpg
Rozmowy o polityce klimatycznej i budżecie. Premier na szczycie w Brukseli

Szczyt odbywa się dzień po publikacji przez Komisję Europejską tak zwanego Zielonego Ładu, który przewiduje osiągnięcie przez Unię neutralności klimatycznej za 30 lat.

Europejscy przywódcy mają decydować, czy zgodzić się na neutralność klimatyczną Unii w 2050 roku. Oczy zwrócone są na Polskę, która sprzeciwia się ambitnym planom, jeśli nie będzie finansowego wsparcia transformacji energetycznej. Nasz kraj popierają także Węgry i Czechy.

Budżetowe ambicje

Drugim ważnym tematem, choć na razie bez decyzji, jest unijny budżet po 2020 roku. Europejscy przywódcy podsumują dotychczasowe negocjacje.

pap jacek czaputowicz 1200.jpg
Jacek Czaputowicz: jesteśmy za większym budżetem Unii Europejskiej

- Chodzi o przedyskutowanie poziomu ambicji budżetowych, musimy też dyskutować o właściwej równowadze między klasycznymi politykami, takimi jak spójność i rolnictwo, a nowymi priorytetami - migracjami, zmianą klimatu oraz innowacjami. Trzeba także omówić propozycję wykorzystania własnych źródeł finansowania budżetu. Jest wiele możliwych opcji - powiedział Charles Michel.

Sprzeciw Polski

Rozmowy w sprawie wieloletniego budżetu Unii Europejskiej po 2020 roku są w impasie. Niedawna propozycja prezydencji fińskiej, dotycząca przyszłych wydatków Wspólnoty, została ostro skrytykowana, między innymi przez Polskę.

Dla Warszawy nie do zaakceptowania są "nieproporcjonalne cięcia" w rolnictwie i polityce spójności oraz jednoczesne ograniczenie wydatków i wielkości całego budżetu.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zielony Ład dla Europy". Szefowa KE: przełom jak lądowanie na księżycu

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 15:23
Komisja Europejska chce neutralności klimatycznej w Unii do 2050 roku. Plan realizacji tego celu znalazł się w opublikowanym dziś Zielonym Ładzie dla Europy. Bruksela proponuje też fundusz sprawiedliwej transformacji, który ma pomóc państwom odchodzącym od węgla - informuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z. Krasnodębski: Zielony Ład tak, ale musimy otrzymać rekompensaty finansowe

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 19:20
Polscy europosłowie różnie oceniają zaproponowany przez Komisję Europejską Zielony Ład, przewidujący neutralność klimatyczną Unii do 2050 roku. Jedni dostrzegają zagrożenia i mówią o kosztach, inni uważają, że należy spróbować podjąć to wyzwanie.
rozwiń zwiń