X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: strzelanina w New Jersey. Zginęło sześć osób

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 06:21
Podczas kilkugodzinnej strzelaniny jaka wywiązała się w Jersey City, zginęło 6 osób, w tym - dwoje zamachowców i policjant - podały władze hrabstwa Hudson. Do wymiany ognia doszło w sklepie JC Kosher Supermarket, gdzie zginęło 5 osób.
Funkcjonariusze SWAT szybko zneutralizowali dwójkę zamachowców, którzy stracili życie, ale dwóch policjantów odniosło rany
Funkcjonariusze SWAT szybko "zneutralizowali" dwójkę zamachowców, którzy stracili życie, ale dwóch policjantów odniosło ranyFoto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

1200_strzelanina_Santa_Clarita_East_News.jpg
Wszedł do szkoły i otworzył ogień. Tragiczny finał strzelaniny w USA

Specjalizujący się w przestępstwach z użyciem broni palnej, 40-letni policjant Joseph Seals, który próbował wylegitymować późniejszych sprawców strzelaniny w związku z podejrzeniem, że mają broń, został przez nich zastrzelony jako pierwszy. Doszło do tego koło pobliskiego cmentarza i synagogi.

Sprawcy usiłowali się następnie schronić w supermarkecie, gdzie zastrzelili jeszcze trzy osoby.

Media podają, że funkcjonariusze SWAT szybko "zneutralizowali" dwójkę zamachowców, którzy stracili życie, ale dwóch policjantów odniosło rany, Przewieziono ich do szpitala. Stan rannych policjantów nie jest ciężki.

Początkowy bilans ofiar opublikowany przez prokuraturę hrabstwa Hudson wskazywał na 1 ofiarę śmiertelną i trójkę rannych. Media od początku sugerowały jednak wyższą liczbę zabitych.

Sprawcami mężczyzna i kobieta

Agencja Associated Press wskazuje, że supersam z produktami koszernymi jest centralnym punktem, wokół którego toczy się życie rosnącej z roku na rok wspólnoty ortodoksyjnych Żydów, którzy zjeżdżają do Jersey City na stałe.

Motywy autorów strzelaniny nie są znane. Portale społecznościowe piszą, że sprawcami byli młodzi mężczyzna i kobieta.

"To bardzo ciężki dzień dla Jersey City" - napisał na Twitterze burmistrz miasta, Steven Fullop. "Zginął jeden z najlepszych naszych oficerów w rekwirowaniu broni pojawiającej się na ulicach naszego miasta" - napisał na Twitterze.

W 2008 r. Joseph Seals wsławił się skutecznym zneutralizowaniem gwałciciela, który zaatakował kobietę w wigilię Bożego Narodzenia.

Prezydent Donald Trump był na bieżąco informowany o sytuacji w Jersey City - podają amerykańskie media.

Na Twitterze napisał: "Zostałem wprowadzony w szczegóły straszliwej strzelaniny, jaka miała miejsce w New Jersey. Nasze myśli i modlitwy kierujemy do ofiar oraz ich rodzin w tym ciężkim, tragicznym czasie, jaki przeżywają. Będziemy śledzić sytuację i wspomagać lokalne oraz stanowe władze" - napisał Trump.

dn

Czytaj także

Po strzelaninach w USA. Donald Trump wezwał do zaostrzenia kontroli broni

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 16:46
Prezydent USA Donald Trump wezwał Republikanów i Demokratów do zaostrzenia kontroli broni, sugerując, że nowe prawo może być powiązane z jego projektem reformy imigracyjnej. W dwóch strzelaninach, do których doszło w miniony weekend w stanach Teksas i Ohio, zginęło 29 osób, a ponad 50 zostało rannych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump: amerykański naród musi potępić bigoterię, rasizm i białą supremację

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 17:20
- Amerykański naród musi potępić bigoterię, rasizm i białą supremację - oświadczył prezydent USA Donald Trump, mówiąc o strzelaninach, do których doszło w Teksasie i Ohio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszedł do szkoły i otworzył ogień. Tragiczny finał strzelaniny w USA

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 21:00
Dwie osoby zmarły na skutek strzelaniny, do której doszło w szkole średniej w mieście Santa Clarita w południowej Kalifornii - poinformowały władze miejscowego szpitala. Napastnik postrzelił pięć osób oraz siebie.
rozwiń zwiń