X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ: sankcje gospodarcze UE wobec Rosji muszą być przedłużone

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 17:00
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spodziewa się, że unijne sankcje gospodarcze wobec Rosji za aneksję Krymu zostaną przedłużone o kolejne pół roku. O tym, że w Unii trwają przygotowania do przedłużenia restrykcji do końca lipca informowała przed kilkoma dniami brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Audio
  • J. Czaputowicz: sankcje gospodarcze UE wobec Rosji muszą być przedłużone (IAR)
Jacek Czaputowicz
Jacek CzaputowiczFoto: Tymon Markowski / MSZ / Twitter

donbas 1200 shutt.jpg
Agresja Rosji na Ukrainę. Niemcy zapowiadają przedłużenie sankcji gospodarczych

Szef MSZ, który uczestniczył w unijnej naradzie ministerialnej w Brukseli podkreślił, że Polska popiera przedłużenie sankcji. - Nie uważamy, by nastąpiły istotne zmiany w postępowaniu Rosji, które by uzasadniały zmianę polityki, więc myślę, że sankcje będą przedłużone. Uważamy, że Rosja jest tą stroną, która dokonała agresji, powinna się wycofać z rejonu Donbasu, powinna zrealizować porozumienia mińskie - powiedział.

- Wspieramy i będziemy wspierać suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy w granicach uznanych przez prawo międzynarodowe - dodał Jacek Czaputowicz.

putin_paris1200.jpg
Losy Donbasu ważą się w Paryżu. Rozpoczął się szczyt normandzkiej czwórki

Odpowiedź na agresję na wschodzie Ukrainy

Unia Europejska nałożyła sankcje gospodarcze wobec Rosji w połowie 2014 roku w odpowiedzi na agresję na wschodzie Ukrainy. Od tego czasu restrykcje były co pół roku przedłużane jednomyślnie, choć niektóre kraje, na przykład Francja, Włochy, Węgry czy Grecja sugerowały już jakiś czas temu konieczność ich złagodzenia, bądź zawieszenia.

Zgodnie z restrykcjami, największe rosyjskie banki i firmy naftowe mają ograniczony dostęp do rynków kapitałowych. Zakazana jest sprzedaż Rosjanom zaawansowanych technologii, w tym związanych z wydobyciem ropy ze złóż arktycznych, a także sprzętu podwójnego zastosowania, wykorzystywanego do celów cywilnych i wojskowych. Cały czas obowiązuje także embargo na dostawy broni.

kstar

Czytaj także

Ukraina: ostrzał terytoriów, które miały podlegać wycofaniu wojsk

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 23:19
Prorosyjscy separatyści dokonali ostrzału części terytoriów w Donbasie, na których powinno się odbyć wycofanie sił. Tym samym najprawdopodobniej proces wycofania ukraińskich wojsk będzie odłożony w czasie. Wyprowadzenie ukraińskich żołnierzy z okolic miejscowości Zołote i Petriwskie to część uzgodnień poczynionych na początku października w ramach mińskiej trójstronnej grupy kontaktowej do spraw Donbasu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy i Rosja o konflikcie w Donbasie. Ekspert: zgodność dość pozorna

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 18:45
Prezydent Rosji Władymir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel w poniedziałek rozmawiali o przyszłości Donbasu i wspólnie opowiedzieli się za tym, by Kijów nadał kontrolowanemu przez separatystów Donbasowi status specjalny, który byłby gwarantowany przez ukraińskie prawo. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ołeh Sencow w PE: pamiętajcie o więzionych Ukraińcach, gdy myślicie o przyjaźni z Putinem

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 14:03
Ołeh Sencow apelował w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, by eurodeputowani "nie ufali Rosji" oraz "pamiętali o więzionych i torturowanych Ukraińcach", gdy "myślą o przyjaźni z Putinem". Działacz odebrał Nagrodę Sacharowa.
rozwiń zwiń