X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Setka sprofanowanych grobów we Francji. Na nagrobkach m.in. swastyki

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 21:50
Antysemickie napisy pojawiły się na 107 grobach na cmentarzu żydowskim w Westhoffen w pobliżu Strasburga na wschodzie Francji. Wcześniej odkryto antysemickie grafitti w gminie Schaffhouse-sur-Zorn, 20 km od Westhoffen - poinformowała prefektura departamentu Dolnego Renu.
W Alzacji od kilku miesięcy pojawiają się napisy, grafitti i wybryki o charakterze antysemickim
W Alzacji od kilku miesięcy pojawiają się napisy, grafitti i wybryki o charakterze antysemickimFoto: twitter.com/@AMilaOrriols
1200_Żyd_shutterstock.jpg
Brutalny atak na rabina w Londynie. Oprawcy krzyczeli "zabić Żydów"

Żandarmeria podjęła śledztwo w sprawie profanacji grobów, na których prócz napisów pojawiły się swastyki. Prefekt Jean-Luc Marx powiedział agencji AFP, że "kategorycznie potępia te akty antysemityzmu" i wyraził współczucie oraz pełne poparcie dla wspólnoty żydowskiej. AFP przypomina, że w Alzacji od kilku miesięcy pojawiają się napisy, grafitti i wybryki o charakterze antysemickim.

Więcej ataków

W marcu w Strasburgu zniszczono pomnik upamiętniający zniszczoną podczas II wojny światowej synagogę. W lutym nieznani sprawcy zdewastowali kilkadziesiąt grobów na cmentarzu żydowskim w miejscowości Quatzenheim, położonej około 20 km na wschód od Strasburga, malując na nich swastyki i antysemickie hasła.

Francja ma największą społeczność żydowską spośród krajów europejskich - liczy ona około 550 tys. osób. Z opublikowanych w lutym statystyk wynika, że w kraju o 74 proc. wzrosła w ostatnich latach liczba ataków na tle antysemickim - z 311 w 2017 roku do 541 w 2018 roku.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antysemickie pogróżki wobec ocalałej z Holokaustu włoskiej senator

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 15:50
- To "następny straszliwy przykład sytuacji Żydów dzisiaj w Europie" - napisał prezydent Izraela Reuwen Riwlin w liście do włoskiej senator, ocalałej z Holokaustu więźniarki Auschwitz i Ravensbrueck Liliany Segre. Podkreślił, że "jest przerażony" wiadomością o tym, że władze musiały przyznać jej ochronę z powodu antysemickich pogróżek.
rozwiń zwiń