X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Belgijskie władze chcą dalszej liberalizacji prawa aborcyjnego. Społeczeństwo przeciw

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 09:34
W belgijskim parlamencie procedowana jest nowelizacja, która przedłuży możliwy termin aborcji z 12 do 18 tygodnia ciąży. Pod koniec października złożono wnioski w tej sprawie, a w ubiegłym tygodniu projekt przegłosowano w komisji. Według nowych badań mieszkańcy są przeciw.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/GagliardiPhotography

Obecny ustawowy okres aborcji w Belgii wynosi 12 tygodni. Zmianę postulowała grupa posłów partii liberalnej Open Vld, na czele z Egbertem Lachaertem. Zaproponowali oni projekt dopuszczenia aborcji do 18 tygodnia ciąży. Obecnie aborcja po 18 tygodniu jest dozwolona tylko w szczególnych i uzasadnionych sytuacjach medycznych.

Konferencja-ONZ-Nairobi-pap-1200.jpg
Szczyt ONZ i aborcyjna propaganda. Jakie przesłanie płynie z globalnego spotkania o rozwoju?

Proaborcyjnemu lobby udało się zdobyć poparcie 90 proc. francuskojęzycznych parlamentarzystów, natomiast według badań przeprowadzonych na zlecenie sieci RTL, 75 proc. francuskojęzycznych wyborców sprzeciwia się liberalizacji aborcji.

Socjaliści chcą 20 tygodni

Partia socjalistyczna Walloon PS, Zieloni oraz socjal-liberalna partia brukselska DéFi popierają przedłużenie legalnych aborcji do 18 tygodnia ciąży, a skrajnie lewicowa partia PVDA zaproponowała nawet termin 20 tygodni.

Flamandzkie prawicowe N-VA i centrystyczne partie CD&V sprzeciwiają się przedłużeniu. W poprzedniej kadencji belgijskiego parlamentu N-VA, MR, CD&V i Open Vld porozumiały się w sprawie usunięcia aborcji z prawa karnego.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja ds. rodziny w rękach Lewicy. Swojego kandydata nie zgłosiło PiS

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 12:45
Przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny została wybrana posłanka Magdalena Biejat z partii Razem. Przeciw jej kandydaturze opowiedziało się troje posłów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt ONZ i aborcyjna propaganda. Jakie przesłanie płynie z globalnego spotkania o rozwoju?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 17:54
6000 osób uczestniczy w kończącej się Międzynarodowej Konferencji na temat Populacji i Rozwoju w Nairobi w Kenii (ICPD). Spotkanie niesie wiele kontrowersji, łącznie z zarzutem promowania aborcji jako rozwiązania problemów Afryki i świata.
rozwiń zwiń