X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska niezadowolona z podziału środków UE. Finlandia chce cięć

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 08:39
Finlandia, kierująca pracami Unii, zaproponowała kolejne cięcia w europejskim budżecie po 2020 roku, Polska nie jest zadowolona. W projekcie budżetu przewidziano go na 1,07 proc. dochodu narodowego Wspólnoty. To mniej niż w maju ubiegłego roku proponowała Komisja Europejska.
Audio
  • Finlandia proponuje cięcia w unijnym budżecie - Beata Płomecka (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock.com

Minister do spraw europejskich, w przesłanym Polskiemu Radiu komentarzu napisał, że ta propozycja nie przybliża do porozumienia w sprawie wieloletniego budżetu. Dużo cięć w fińskiej propozycji jest kosztem polityki spójności w porównaniu z projektem budżetu przygotowanym przez Komisję ponad rok temu. To prawie o 18 miliardów euro mniej.

Wojciechowski 1200.jpg
J. Wojciechowski: budżet UE na rolnictwo powinien być silniejszy

Dopłaty rolne nie zostały dotknięte cięciami, natomiast zwiększone zostały pieniądze na rozwój obszarów wiejskich. Minister do spraw europejskich Konrad Szymański zaznaczył, że udało się zatrzymać najbardziej szkodliwe cięcia w polityce spójności dla Polski mimo utrzymującej się presji politycznej. Dodał, że pula pieniędzy na politykę rolną została zwiększona o 10 miliardów euro, z czego dla Polski to miliard dwieście milionów euro.

Pieniądze dla Mazowsza

"Doceniamy też uwzględnienie bardziej aktualnych danych, służących do podziału pieniędzy z polityki spójności, dzięki czemu nasza koperta wzrośnie o 1 miliard euro" - napisał minister Szymański. Podkreślił też, że oznacza to także uwzględnienie podziału województwa mazowieckiego na dwa oddzielne regiony statystyczne, co pozwoli na sfinansowanie potrzeb słabiej rozwiniętej części tego regionu. Jednak wiele postulatów grupy przyjaciół spójności, zrzeszającej 16 państw, nie zostało uwzględnionych, stąd brak aprobaty dla tej propozycji.

Budżet Wspólnoty ma być jednym z tematów unijnego szczytu w przyszłym tygodniu w Brukseli, ale bardziej w formie podsumowania dotychczasowych negocjacji. Nie są spodziewane żadne rokowania, a tym bardziej porozumienie.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Wojciechowski: budżet UE na rolnictwo powinien być silniejszy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 14:30
- Będę robił wszystko, aby unijny budżet na rolnictwo był silniejszy, wspólna polityka bardziej przyjazna dla rolników, a samo rolnictwo bardziej przyjazne dla środowiska i klimatu - powiedział dziennikarzom w PE w Strasburgu unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Neutralność klimatyczna UE. Wiemy, kiedy KE przedstawi konkretny plan

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 16:31
- Komisja Europejska za półtora tygodnia przedstawi plan w sprawie dojścia UE do neutralności klimatycznej w 2050 r. - zapowiedziała w niedzielę szefowa tej instytucji Ursula von der Leyen. Niemka liczy na to, że plan poprą wszystkie kraje członkowskie.
rozwiń zwiń