X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ostrzejsze kary za terroryzm i gwałty. Boris Jonhson zapowiada zmiany

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 15:20
- Powodem, dla którego ten zabójca chodził po ulicach, było automatyczne wcześniejsze zwolnienie, które zostało wprowadzone przez lewicowy rząd - powiedział premier Wielkiej Brytanii, odnosząc się do piątkowego ataku terrorystycznego na Moście Londyńskim i zapowiedział surowsze kary za poważne przestępstwa. - Jestem nowym premierem, mamy inne podejście - dodał.
Boris Johnson
Boris JohnsonFoto: Shutterstock.com/Frederic Legrand - COMEO
  • Brytyjskie partie polityczne spierają się o sprawę przedterminowego zwalniania z więzień przestępców skazanych za terroryzm
  • Jedną z takich osób był Usman Khan, który w piątek dokonał ataku terrorystycznego na Moście Londyńskim
  • Boris Johnson zapowiedział zaostrzenie kar za najpoważniejsze przestępstwa
londyn pap 1200.jpg
Echa zamachu w Londynie. Spór o przedterminowe zwalnianie terrorystów

Brytyjski premier Boris Johnson zapowiedział w niedzielę zaostrzenie kar za terroryzm, ale także za przestępstwa seksualne i z użyciem przemocy. Obwinił poprzednio rządzącą Partię Pracy za system umożliwiający przedterminowe zwalnianie skazanych za terroryzm.

Spora część wywiadu, który Johnson udzielił w niedzielę przed południem stacji BBC, była poświęcona piątkowemu atakowi terrorystycznemu na Moście Londyńskim. Jak się okazało, jego sprawca, Usmar Khan był w przeszłości skazany za terroryzm, a w grudniu zeszłego roku został warunkowo zwolniony z więzienia.

- Zamierzamy wprowadzić surowsze wyroki dla sprawców poważnych przestępstw seksualnych i przestępstw z użyciem przemocy oraz terrorystów. Absolutnie potępiam to, że ten człowiek był na ulicy, uważam, że było to całkowicie odrażające i zamierzamy podjąć działania - mówił Johnson.

[DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ] >>> "Bohater nie zawsze nosi pelerynę". Polak z kłem narwala na ustach świata

anglia zamach 1200.jpg
Atak nożownika w Londynie. Polak pomógł obezwładnić terrorystę kłem narwala

"Przez prawo, które prowadził lewicowy rząd, zabójcy chodzą po ulicy"

Przekonywał, że wcześniejsze warunkowe zwalnianie osób skazanych za terroryzm jest możliwe wskutek przepisów, przyjętych przez wcześniejsze rządy Partii Pracy. "Powodem, dla którego ten zabójca chodził po ulicach, było automatyczne wcześniejsze zwolnienie, które zostało wprowadzone przez lewicowy rząd" - mówił Johnson. Nie udzielił jednak przekonującego wyjaśnienia, dlaczego jego Partia Konserwatywna nie zajęła się tym dotychczas, skoro rządzi od 2010 r. "Jestem nowym premierem, mamy inne podejście" - powiedział Johnson, który urząd szefa rządu objął w lipcu.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Wiemy, kim jest Polak, który obezwładnił terrorystę kłem narwala

Johnson pytany był także o zapowiedziane dofinansowanie państwowej służby zdrowia i inne obiecane inwestycje z budżetu państwa. Przekonywał, że będą one możliwe, jeśli gospodarka się będzie rozwijać, a warunkiem tego jest wyjście z obecnego paraliżu politycznego wokół brexitu.

shutterstock donald tusk free 1200.jpg
Ryszard Legutko: brexit obnażył słabość Donald Tuska jako szefa Rady Europejskiej

Co po brexicie?

Zapytany został również o kwestię swobodnego przepływu towarów między Irlandią Północną a pozostałą częścią Zjednoczonego Królestwa po wejściu w życie uzgodnionej przez niego z Unią Europejską umowy o warunkach wyjścia. - Nie będzie żadnych taryf i nie będzie kontroli, a my zapewnimy, że całe Zjednoczone Królestwo - Irlandia Północna i reszta z nas - może wyjść - mówił.

Odnosząc się do kwestii tego, że Irlandia Północna będzie związana ponad 300 unijnymi regulacjami, które nie będą obowiązywać w pozostałej części kraju, Johnson odparł: "Tak, przez pewien czas Irlandia Północna może pozostać związana z resztą UE, jeśli się na to zdecyduje".

- Jeśli po czterech latach mieszkańcy Irlandii Północnej zdecydują, że przepisy, o których mowa, nie są dla nich odpowiednie, automatycznie stracą ważność - mówił Johnson.

Uzgodnionemu przez niego porozumieniu z UE sprzeciwia się północnoirlandzka Demokratyczna Partia Unionistów (DUP), która w zakończonej kadencji Izby Gmin wspierała mniejszościowy rząd konserwatystów.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Atak nożownika w Londynie. Polak pomógł obezwładnić terrorystę kłem narwala

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 12:06
Nożownik zabił w piątek w Londynie dwie osoby - mężczyznę i kobietę oraz ranił kolejne trzy. Sam został zastrzelony przez policję. Uwagę mediów zwróciła jednak odważna reakcja jednego ze świadków zamachu. "The Times" poinformowało, że Polak o imieniu Łukasz w heroiczny sposób pomógł obezwładnić napastnika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boris Johnson chce surowszego traktowania osądzonych terrorystów

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 16:44
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział, że osoby skazane na więzienie za terroryzm, nie powinny mieć prawa do wcześniejszego wyjścia na wolność. Polityk zareagował w ten sposób na wczorajszy atak nożownika w centrum Londynu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamachowiec z Londynu miał być członkiem Państwa Islamskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 20:40
Tak zwane Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za wczorajszy ataki nożownika w centrum Londynu. Powiązana z terrorystami agencja prasowa Amak przekazała, że sprawca zamachu był jego członkiem. Nie przedstawiła jednak żadnych dowodów na związek zabójcy z ugrupowaniem.
rozwiń zwiń