X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Beata Kempa w Rzymie: potrzebny jest głos o nawrócenie Europy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 16:17
- Potrzebny jest głos o nawrócenie Europy - powiedziała eurodeputowana Beata Kempa, która przyjechała w piątek do Rzymu na konferencję pod hasłem: "Dom na skale. Aksjologia prawa dla Europy jutra". Odbyła się ona na Papieskim Uniwersytecie Angelicum.
Beata Kempa
Beata KempaFoto: TWITTER.COM/BEATA KEMPA

Beata Kempa podkreśliła: "To bardzo ważne, że na uczelni, której absolwentem jest święty Jan Paweł II, dzisiaj dyskutujemy o fundamencie Unii Europejskiej, na którym ona powstała, ale przede wszystkim o przyszłości Europy w kontekście aksjologii prawa. Dla mnie to jest ważna konferencja, bo zderzyłam się z tworzeniem i stosowaniem prawa przez Parlament Europejski, Komisję Europejską i Radę Europejską".

Czytaj więcej
1200_Timmermans_shut.jpg
Frans Timmermans atakuje Polskę. Porównał polski rząd do dyktatur lat 30.

"Jeśli to nie będzie skała, ale piasek, to ten dom po prostu runie"

- Przyjechałam, by przekazać garść bardzo praktycznych informacji i być może zachęcić do dyskusji, czy ten fundament , ta skała, na której powstała Europa, zwłaszcza Unia Europejska jest rzeczywiście inspiracją do tworzenia i stosowania prawa dzisiaj i jak to będzie w przyszłości - wyjaśniła eurodeputowana.

Zaznaczyła następnie: "Postanowiłam podać kilka konkretnych przykładów, by można było porównać te fundamenty z tym, co dzieje się dzisiaj i jakie możemy mieć prognozy na przyszłość jako chrześcijanie, osoby wracające do tego, co mówili ojcowie założyciele Unii, których proces beatyfikacyjny trwa".
- Jeśli to nie będzie skała, ale piasek, to ten dom po prostu runie. I mamy już pierwsze tego odsłony; czyli zapowiedź wyjścia Wielkiej Brytanii z UE - dodała.

Skała się "kruszy"

Beata Kempa zapytana o to, jak mocna jest ta skała w Parlamencie Europejskim, odpowiedziała: "Kruszy się i to mocno".

- W bardzo krótkim czasie okazało się, że kraje, które stanowią prawa odmienne, ale właśnie zgodne z wartościami chrześcijańskimi, na przykład z taką wartością, jak inwestycja w rodzinę, są napiętnowane. To chodzi o Polskę, Węgry, również Rumunię, Czechy. Widzimy brak szacunku - stwierdziła.
Eurodeputowana wskazała też na kwestię "inżynierii nowego człowieka".

"Potrzebny jest głos o nawrócenie Europy"

- Chodzi też o wszystko to, co wiąże się z ideologią gender, to jest na porządku dziennym. Praktycznie nie ma debaty w Parlamencie Europejskim, która by nie dotykała tych kwestii, nie ma dokumentu , który by nie zawierał w sobie treści mówiących o chęci wprowadzenia tzw. inżynierii nowego człowieka. A to jest niezwykle groźne, bo stoi zupełnie w sprzeczności z ideami, na gruncie których powstała Unia Europejska, począwszy od symboli - oświadczyła.

W opinii eurodeputowanej PiS "potrzebny jest głos o nawrócenie Europy". Międzynarodowe spotkanie na dominikańskiej uczelni zostało zorganizowane między innymi przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Na konferencję przybyła też prezes Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego Joanna Lemańska.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Kempa w PE: pomoc rozwojowa dla Afryki kluczowa w problemie migracji

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 16:21
Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa przekonywała w Brukseli, że w rozwiązaniu problemu migracji w Europie kluczowa jest pomoc rozwojowa dla Afryki. Okazją na poruszenie tego tematu była konferencja w Parlamencie Europejskim.
rozwiń zwiń