X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ursula von der Leyen: KE to jeden zespół, który pracuje dla europejskiego interesu

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 11:56
Według Ursuli von der Leyen Europa, po okresie rozwiązywania bieżących kryzysów, teraz powinna patrzeć naprzód. Szefowa KE zapowiedziała w Strasburgu między innymi inwestycje w innowacje, dokończenie unii bankowej, stworzenie ram prawnych dla sztucznej inteligencji i plan walki z nowotworami.
Audio
  • Ursula von der Leyen przedstawiła w Strasburgu nowy skład Komisji. O szczegółach w relacji Karola Surówki (IAR)
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen Foto: PAP/EPA/PATRICK SEEGER

Ursula von der Leyen zapowiedziała w Strasburgu "transformację" Unii Europejskiej. - Zrobimy to nie dlatego, że to łatwe, ale dlatego, że to odpowiednia droga - podkreśliła następczyni Jeana Claude’a Junckera.

Ryszard Czarnecki 1200.jpg
Ryszard Czarnecki: nowy szef Rady Europejskiej unormuje stosunki z Polską

- Będziemy jednym zespołem, który pracuje dla wspólnego europejskiego interesu. Jednym zespołem, który współpracuje z tą izbą i krajami członkowskimi, by zmierzyć się z wyzwaniami które definiują nasze pokolenie - zaznaczyła polityk i dodała: jesteśmy gotowi, a co najważniejsze - Europa jest gotowa. Mój przekaz jest prosty - bierzmy się do pracy.

Ważnym elementem planu Ursuli von der Leyen jest transformacja ekologiczna Unii. Według nowej szefowej Komisji, Europa do 2050 roku powinna być neutralna klimatycznie. Niemiecka polityk zaznaczyła jednak, że konieczne jest odpowiednie wsparcie dla biedniejszych regionów. - Ta przemiana będzie sprawiedliwa albo nie będzie jej wcale - dodała.

[CZYTAJ TAKŻE] >>> W Parlamencie Europejskim debata o "Strefach wolnych od LGBT" w Polsce

Polityk odniosła się też do kwestii praworządności w państwach europejskich. Jak powiedziała: "musimy skupić się na dialogu, ale również nie bać się zdecydowanych działań".

Rolnictwo jednym z fundamentów UE

Rolnictwo, według Ursuli von der Leyen, pozostaje jednym z fundamentów Unii - będzie za nie odpowiadał polski komisarz, Janusz Wojciechowski.

- Potrzebujemy zrównoważonej strategii, od upraw aż do stołu. Od dofinansowania dla młodych rolników, aż po fakt, że importowane produkty żywnościowe z krajów trzecich muszą spełnia standardy środowiskowe Unii Europejskiej - powiedziała nowa szefowa Komisji Europejskiej. - Mamy Janusza Wojciechowskiego, który zadba o to, by nasi rolnicy się rozwijali, dostosowując się do nowej rzeczywistości - podkreśliła polityk.

Ursula von der Leyen zaznaczyła, że w jej komisji blisko połowa komisarzy to kobiety - taki parytet na stanowiskach kierowniczych ma, do końca kadencji komisji, obowiązywać we wszystkich podległych jej urzędach.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef PE: odrzucenie negocjacji z Albanią i Macedonią Płn. rozczarowujące

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 19:39
- Jesteśmy głęboko rozczarowani faktem, że Rada Europejska nie uzgodniła rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych z Albanią i Macedonią Północną - napisał w oświadczeniu w piątek przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skład nowej Komisji Europejskiej zaakceptowany. Nie będzie w niej Brytyjczyka

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 11:48
Unijni ministrowie zaakceptowali skład nowej Komisji Europejskiej, w której nie ma przedstawiciela Wielkiej Brytanii. Decyzja w tej sprawie była formalnością, bo w ubiegłym tygodniu zgodę wydali już ambasadorowie państw członkowskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosowanie w Strasburgu. Europosłowie mają zatwierdzić skład KE

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 06:56
Nowa Komisja Europejska pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen ma dziś być ostatecznie zaakceptowana przez europosłów na sesji plenarnej w Strasburgu. Zgoda Parlamentu Europejskiego jest konieczna, by komisarze mogli rozpocząć pracę. Głosowany będzie cały skład Komisji.
rozwiń zwiń