X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy złożyły apelację od wyroku unijnego Trybunału ws. gazociągu OPAL

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 13:19
- Sprawa Niemcy przeciwko Polsce została zarejestrowana i nadano jej numer - usłyszała w Trybunale w Luksemburgu Beata Płomecka, brukselska korespondentka Polskiego Radia. Z apelacji zrezygnowała natomiast Komisja Europejska.
Audio
  • Niemcy złożyły apelację od wyroku unijnego Trybunału ws gazociągu Opal. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/INSAGO

Niemcy złożyły apelację od wyroku unijnego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie gazociągu OPAL, lądowej odnogi Nord Stream. Informację, którą podał serwis Energetyka24, potwierdziła Beata Płomecka.

nord stream free 1200.jpg
Media: rząd Niemiec lobbuje w USA na rzecz gazociągu Nord Stream 2

We wrześniu unijny Trybunał Sprawiedliwości unieważnił decyzję Komisji z 2016 roku, zezwalającą na większe wykorzystanie przepustowości rurociągu przez rosyjski Gazprom. To była wygrana Polski, która zaskarżyła decyzję Komisji - sędziowie z Luksemburga przyznali jej wtedy rację. Uznali, że decyzja Komisji została wydana z naruszeniem zasady solidarności energetycznej.

W piątek minął termin na składanie odwołań od tego orzeczenia. Wiadomo było już od jakiegoś czasu, że Komisja Europejska nie zdecyduje się na odwołanie. Mówili o tym w nieoficjalnych rozmowach jej przedstawiciele, a oficjalnie podkreślali, że Komisja jest przywiązana do zasady solidarności.

Polska raz jeszcze zmuszona bronić swoich racji w Luksemburgu

Podczas rozpatrywania spornej kwestii w unijnym Trybunale po stronie Komisji stanęły Niemcy i to właśnie one złożyły teraz odwołanie. A to oznacza, że Polska będzie musiała jeszcze raz bronić swoich racji w Luksemburgu. Polski rząd argumentował, że pełne wykorzystanie przepustowości gazociągu pozwoli Gazpromowi przekierować na rynek dodatkowe partie gazu, co zagrozi bezpieczeństwu dostaw do Unii, w tym do Polski.

Władze w Warszawie podkreślały też, że ta decyzja uzależnia od dostaw błękitnego paliwa z Rosji i to w czasie kiedy Europa chce to uzależnienie zmniejszyć.

dn

Czytaj także

Bruksela: trójstronne rozmowy ws. dostaw gazu. Celem nowy kontrakt

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 07:25
W Brukseli kolejne, trójstronne rozmowy między Rosją, Ukrainą i Komisją Europejską w sprawie dostaw gazu. Celem jest uzgodnienie nowego kontraktu do końca roku, bo wtedy wygasa obecna umowa dotycząca tranzytu rosyjskiego surowca przez Ukrainę. 19 września konsultacje w tej sprawie zakończyły się bez porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bundestag przyjął unijną dyrektywę gazową, która uderza w Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 07:51
Niemiecki Bundestag przyjął w środę nowelizację ustawy o zaopatrzeniu w energię elektryczną i gaz, która stanowi implementację dyrektywy gazowej UE oraz dotyczy m.in. Gazpromu i Nord Stream 2. Za nowelizacją głosowali posłowie koalicji rządowej CDU/CSU i SPD oraz opozycyjnej FDP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Grosse: Macronowi marzy się nowy ład w Europie, od Lizbony do Władywostoku

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 21:00
- Prezydent Francji, Emmanuel Macron, chce wprowadzić w Europie nowy porządek - mówił w Polskim Radiu 24 profesor Tomasz Grzegorz Grosse.
rozwiń zwiń