X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Samolot pasażerski spadł na domy minutę po starcie. Zginęło kilkadziesiąt osób

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 15:11
Samolot pasażerski z 17 osobami na pokładzie rozbił się w mieście Goma w północno-wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga (DRK). Ratownicy obecni na miejscu katastrofy potwierdzili, że z wraku oraz budynków, na które spadła maszyna, wydobyto 26 ciał.
Samolot spadł na dzielnicę mieszkalną w mieście Goma
Samolot spadł na dzielnicę mieszkalną w mieście GomaFoto: AP/Associated Press/East News

Przedstawiciel lokalnych władz Jean Paul Lumbulumbu twierdzi, że odnaleziono w sumie 24 ciała.

awionetka 1200.jpg
Wielkopolskie: katastrofa awionetki. 63-letni mężczyzna nie żyje

Dziś rano maszyna należąca do linii lotniczych Busy Bee spadła na dzielnicę mieszkalną wkrótce po starcie z lokalnego lotniska. Przedstawiciel portu lotniczego w Gomie powiedział, że nie należy spodziewać, się by ktokolwiek przeżył wypadek.

Niebezpieczne linie

Według przedstawicieli linii lotniczych na pokładzie znajdowało się 17 pasażerów i dwóch członków załogi. Samolot Dornier 228 leciał do położonego 350 kilometrów na północ od Gomy miasta Beni.

W Kongo często dochodzi do wypadków lotniczych, głównie ze względu na niskie standardy bezpieczeństwa oraz bardzo zły stan samolotów używanych przez lokalnych przewoźników. Z tego względu żadna z kongijskich linii lotniczych nie może obsługiwać połączeń do krajów europejskich.

W październiku maszyna startująca z tego samego lotniska w Gomie rozbiła się godzinę po starcie. Zginęło ośmiu pasażerów i cała załoga.

paw/