X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

E. Witek: państwa V4 w UE powinny być traktowane na równi ze wszystkimi

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 16:05
Wzrost znaczenia regionu, sprzeciw przeciwko nierównemu traktowaniu w Europie, walka z poprawnością polityczną oraz potrzeba dalszego rozszerzania Unii Europejskiej. To jedne z najważniejszych tematów poruszanych w Pradze podczas spotkania przewodniczących parlamentów Grupy V4.
Audio
  • E. Witek: państwa Grupy Wyszehradzkiej muszą coraz częściej przypominać Unii o swoich doświadczeniach związanych z komunizmem (IAR)
Spotkania przewodniczących parlamentów Grupy V4
Spotkania przewodniczących parlamentów Grupy V4Foto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Wydarzenie w stolicy Czech, w którym udział wzięli między innymi marszałek Sejmu oraz wicemarszałek Senatu, było związane z obchodami 30. rocznicy Aksamitnej Rewolucji. Przedstawiciele parlamentów Grupy Wyszehradzkiej podkreślali, że państwa "nowej" Unii Europejskiej domagają się równego traktowania oraz tego, by ich głos był bardziej słyszalny na forum Wspólnoty. Politycy odnosili się między innymi do podwójnych standardów dotyczących żywności, a także zaniechania negocjacji akcesyjnych z państwami Bałkanów, czemu sprzeciwia się Grupa V4.

czechy 1200 pap.jpg
Przewodniczący parlamentów V4 o Aksamitnej Rewolucji: zbliżyły nas wspólne losy

Jak mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek, państwa Grupy Wyszehradzkiej muszą coraz częściej przypominać Unii o swoich doświadczeniach związanych z komunizmem, a także o zaległościach, jakie z tego powodu muszą nadrabiać. - Domagamy się tylko tego by być traktowani na równi z wszystkimi pozostałymi. Chcemy być traktowani podmiotowo a nie przedmiotowo - powiedziała Elżbieta Witek.

Marszałek Sejmu zaznaczyła także, że Grupa Wyszehradzka spełnia swoje zadanie i potrafi mówić jednym, stanowczym głosem. Ta udana współpraca ma wynikać między innymi ze wspólnych doświadczeń historycznych. - Ten format Grupy V4 jest najlepszym dowodem na to, że z państwami Europy środkowej i wschodniej, duże państwa starej Unii muszą się liczyć - powiedziała Elżbieta Witek.

V4 jako uzupełnienie Unii

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz mówił w Pradze o wspólnej historii oraz o skuteczności Grupy Wyszehradzkiej. Były opozycjonista podkreślił jednak, że Grupa V4 powinna być uzupełnieniem Unii Europejskiej. - Jestem przeciwny traktowania Grupy Wyszehradzkiej jako elementu przeciwko Unii. Tak się złożyło, że my wstąpiliśmy do Unii Europejskiej a nie Unia Europejska do nas - powiedział Bogdan Borusewicz.

Na marginesie wydarzenia w gmachu czeskiego Senatu marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z przewodniczącym izby poselskiej parlamentu Czech, Radkiem Vondraczkiem.

Dwudniowa wizyta polskiej delegacji w Czechach była związana z obchodami 30 rocznicy Aksamitnej Rewolucji, czyli wydarzeń, które bezpośrednio doprowadziły do obalenia komunizmu w ówczesnej Czechosłowacji.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef Izby Poselskiej Czech: wygrana Prawa i Sprawiedliwości to stabilność w V4

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 16:38
Przewodniczący czeskiej Izby Poselskiej Radek Vondraczek powiedział, że wyborcza wygrana Prawa i Sprawiedliwości oznacza stabilność w Grupie Wyszehradzkiej. Według niego wynik głosowania może pomóc w wewnątrz politycznym dialogu w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska delegacja upamiętniła wydarzenia Aksamitnej Rewolucji

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 21:42
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz oraz przedstawiciele parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej w Pradze złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą wydarzenia z 17 listopada 1989 roku.
rozwiń zwiń