X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Manifestacja "żółtych kamizelek". Ambasada RP w Paryżu ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 09:24
Polska Ambasada w Paryżu ostrzega przed manifestacjami "żółtych kamizelek". Zaleca, by unikać miejsc protestów i stosować się do poleceń miejscowych władz. We Francji w pierwszą rocznicę manifestacji "żółtych kamizelek" odbędą się kolejne antyrządowe protesty.
Audio
  • Francja: "żółte kamizelki" znów szturmują francuskie miasta. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Protesty żółtych kamizelek
Protesty żółtych kamizelek Foto: Shutterstock/Nicolas Economou

Masowe demonstracje zapowiadane są w dziewięciu francuskich miastach. "Największa manifestacja ma być w Paryżu. Ponadto zgromadzenia żółtych kamizelek planowane są w Lille, Bordeaux, Lyonie, Nantes, Montpellier i Tuluzie. Możliwe są również utrudnienia na drogach i autostradach w całym kraju i blokada obwodnicy Paryża" - informuje na stronie internetowej Ambasada RP w tym mieście.

Zalecane jest odpowiednie planowanie podróży i śledzenie komunikatów i informacji w mediach.

Tym razem, w rocznicę pierwszego protestu, manifestacje zaplanowano na sobotę i niedzielę. Już wczoraj akcję rozpoczęło kilku najbardziej zagorzałych zwolenników ruchu, blokując przez kilka godzin wstęp do jednego z zakładów w stoczniowym mieście Saint-Nazaire.

Zakaz manifestacji

Przed rokiem, w pierwszej manifestacji udział wzięło ponad 280 tysięcy osób. W późniejszych protestach uczestniczyło już znaczniej mniej "żółtych kamizelek".

W Paryżu zabroniono demonstracji na Polach Elizejskich, w okolicach Łuku Tryumfalnego, w pobliżu Senatu w Pałacu Luksemburskim oraz Zgromadzenia Narodowego, a także w dwóch największych laskach przylegających do stolicy - Bulońskim i w Vincennes.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie chciało precyzować ilu policjantów i żandarmów zmobilizowano dla zapewnienia porządku - według mediów około dwóch tysięcy osób.

kad

Czytaj także

Francja: starcia "żółtych kamizelek" z policją, zatrzymano jedną osobę

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 20:56
Blisko 1000 "żółtych kamizelek" manifestowało w sobotę w Tuluzie, na południowym zachodzie Francji, wznosząc okrzyki: "Antykapitalizm". Doszło do starć z policją, która użyła kilkakrotnie gazu łzawiącego, a następnie armatek wodnych. Jedną osobę zatrzymano.
rozwiń zwiń